4. Žádné pocity viny

Nemůžete po dovolené zapnout zip u kalhot a vyčítáte si: „Neměla jsem si dopřávat tak tučné večeře,“ případně: „Proč jsem utratila tolik peněz za tak těsné kalhoty, když potřebuju spíš permanentku do posilovny?“ Zpomalte! Neustálé pocity viny, které postihují především ženy, vám se zdravím zamíchají mnohem víc než stres, tvrdí psychologové. Krátkodobé sebeobviňování může být přínosné, dlouhodobě vás však ubíjí víc než deprese, ztráta zaměstnání nebo starosti s penězi. Po každém vypětí by mělo následovat radostné uvolnění. Položte si klíčovou otázku: Odsuzujete se jen vy sama, nebo vám dvě kila navíc vyčítají i ostatní? No, tak vidíte!5. Poznejte svou barvu

Svému barevnému typu byste v zájmu osobního souladu měla přizpůsobovat nejen barvu oblečení, ale řídit se jím se vám vyplatí také tehdy, když experimentujete s novou barvou na vlasy. O tom, jaký odstín kadeří vám bude slušet, totiž rozhoduje i tón vaší pleti. Stejná barva hřívy může vaši kamarádku rozzářit, zatímco vy v ní budete působit unaveně a mdle, ne-li trapně. Jak svůj barevný typ zjistíte? Odhrňte si vlasy z čela, sepněte je na temeni, odličte make-up a postavte se se zrcátkem na denní světlo. Postupně si k tváři přikládejte látky studených a teplých barev a sledujte, která vás rozjasní a zjemní vám obličejové rysy. Teplé barvy jako meruňková, červená či žlutozelená sluší podzimnímu a jarnímu typu, studené barvy (růžová, námořnická modř či fialová) zase letnímu a zimnímu. Pokud máte pleť průsvitnou s růžovým podtónem a často se červenáte, jste jarní typ a nejlíp vám budou slušet zlatavé a medové přelivy. Vlasy ale raději neztmavujte. Když máte spíš světlou citlivou pleť a nevýraznou (třeba šedomodrou) barvu očí, patříte k letnímu typu, kterému nejvíc sluší při barvení chladné tlumené tóny – ani moc světlé, ani hodně syté a tmavé. Podzimní typ se vyznačuje zlatou barvou pokožky a pihami, ale přirozenou barvu hřívy by raději neměl měnit o víc než jeden tón. Nejlépe vám budou slušet odstíny s nádechem červené. Zimní typ mívá buď tváře jako Sněhurka, nebo naopak sytou olivovou pleť a nejvíc se k němu hodí tmavohnědé přelivy. Raději ale zapomeňte na hnědou se zlatým leskem nebo dokonce na blond! Volte chladný tón.6. Takhle členství nepropadne!

Pořídila jste si permanentku do fitnesscentra, jenže tam nakonec stejně nechodíte? Tohle vás přinutí: Připravte si tašku na cvičení, boty na jogging nebo švihadlo ke dveřím. Pokaždé, když vyrážíte z domu, vám připomenou, že přišel čas si zacvičit! Tip: Jestliže od rána do večera pracujete, jednou týdně zdolejte trasu do práce rychlou chůzí nebo během.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:41