Čtení pro děti:

Kniha Morgavsa a Morgana

Morgavsa a Morgana – Dračí chůvy, Petr Kopl

Morgavsa a Morgana jsou dvě čarodějky. Tedy vlastně jenom Morgavsa. Morgana se čarodějnickému řemeslu teprve učí a zatím si nevede moc dobře. To se ale změní, když se našim hrdinkám dostane do ruky dračí vejce, které musí co nejrychleji vrátit majiteli. Během dlouhé cesty na Island, kde draci žijí, prožijí nejedno dobrodružství. Oblíbené příhody malé Morgany znáte ze Čtyřlístku. Vhodné od 7 let.

Kniha Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Měsíci

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Měsíci, Pavel Gabzdyl

Jak starý je Měsíc? Proč je kulatý? Kolik lidí už ho navštívilo? A jakou spojitost má se slavným Titanicem? Objevte odpovědi na všechny všetečné otázky o vesmíru a především o Měsíci. Dozvíte se nejen hromadu nových a zajímavých informací, ale užijete si i spoustu zábavy s interaktivními mechanismy a hravými ilustracemi. Tak nasadit skafandr a hurá za poznáním! Pro děti od 6 let.

Kniha Kůstek

Kůstek 1 – Útěk z Kůstkova, Jeff Smith

Po útěku z Kůstkova se tři bratranci, Ferda Kůstek, Podfa Kůstek a Švanda Kůstek, ztratí a rozdělí se v rozlehlé, nezmapované poušti. Jeden po druhém nalézají cestu do hlubokého, lesnatého údolí, obydleného úžasnými a děsivými tvory... Bratranci se nakonec sejdou na ranči spravovaném drsnou babčou Ben a její milou vnučkou, Trnkou. Kůstci však nevědí, že už jim temné síly šlapou na paty a jejich dobrodružství sotva začíná! Tento komiks baví děti i dospělé.

Kniha Do průvanu za uši tatínci se nevěší

Do průvanu za uši se tatínci nevěší, Alena Čálková

Sedmiletý Bruno touží být detektivem, ale v jeho okolí se moc záhad nevyskytuje. Až jednou večer se u nich doma objeví víla Dospělka, která Brunovi prozradí, že napravuje lidi v Institutu chování dospělých. A že jeho tatínek už je tam povolán! Překvapený Bruno hned vílu poprosí, aby ho vzala v noci tajně s sebou. On přece musí tatínkovi pomoct se polepšit. Ideální čtení pro děti od 6 do 8 let.