Půvab kyvadla spočívá v jeho schopnosti odpovídat „ano“ a „ne“, popřípadě „nevím“. První, co musíte udělat, je zjistit, jakým způsobem bude právě to vaše kyvadlo reagovat.

Přípravy


Kyvadlo si vyrobíte jednoduše: na šňůrku nebo nit zavěste věc, která je vám blízká (prstýnek, přívěsek...), pak uchopte konce provázku mezi palec a ukazováček, loket si opřete o stůl a můžete začít s přípravou.

1. Položte kyvadlu otázku a poproste, aby vám odpovědělo. Záměrně se zeptejte tak, aby odpověď musela být ano. Třeba: Jmenuji se... (a vyslovte své jméno). Pozorujte, jakým směrem se kyvadlo začne pohybovat. Pokud se nerozkývá, rozhoupetej ho sama a dívejte se, jak se pohyb upraví.

2. Stejným způsobem hledejte odpověď „ne“. Jestli je „ano“ pohyb dopředu - dozadu, „ne“ může být zleva - doprava nebo obráceně. Kyvadlo se ale může pohybovat i po kruhu nebo elipse.

3. Nakonec poproste kyvadlo, aby vám předvedlo třetí odpověď, kterou budete vykládat jako „možná“ nebo „nesmysl“. Položte mu prostě nesmyslnou otázku. Příklad: Kdo se do mě zítra zamiluje? Odpověď „ano“ nebo „ne“ je tady vyloučená.

Trénink


Než se pustíte do samotného věštění, musíte se s kyvadlem pořádně seznámit. Trénujte denně, abyste si na sebe navzájem zvykli. Někdy si s vámi kyvadlo může naschvál trochu pohrávat, může dělat, že neslyší, nebo vás chtít zmást. V tom případě vytrvejte a znovu ho vyzvěte ke spolupráci. Zní to možná podivínsky, ale ve skutečnosti je to vaše podvědomí, koho vyzýváte, aby se víc snažilo. Jestli ani potom neposlechne, není možná vhodná doba na kladení otázek a musíte to zkusit později.