Stokrát si můžeme říkat, že horoskopům moc nevěříme, ale stejně si je vždy s chutí přečteme. Zejména když dojde na předpovědi, kdo se k sobě hodí a kdo vůbec.

My lidé jsme až na výjimky tvorové pároví. Chceme být s někým nejen proto, že rodina je, jak říká neromanticky psycholog Petr Šmolka, „firma s. r. o., kterou muži a ženy odjakživa společně zakládají, aby v ní vychovali děti a přežili“. Vedle těchto přízemně praktických důvodů hrají velkou roli i důvody emoční. Společné sdílení většinou znásobuje radosti a zmenšuje starosti. A pocit, že jsme pro někoho výjimečné bez ohledu na to, jaké podáváme výkony, je prostě k nezaplacení.­­

I proto se chceme aspoň trochu ujistit, že jsme si vybraly dobře. A občas zatoužíme po potvrzení naší správné volby i „od hvězd“. Předpovědi často čteme tak, jak nám to vyhovuje a jak si přejeme. Co kdyby na tom opravdu něco bylo?


Na každém šprochu pravdy trochu


Vyznat se v autorech a vykladačích horoskopů je stejně komplikované, jako porozumět vesmíru. Když si ale dáte práci a přes doporučení se propracujete k osobám, které se tematice věnují na seriózní bázi, zjistíte, že se u jedinců narozených v jednotlivých znameních některé typické vlastnosti opravdu vyskytují, a jak se lidově říká: na kaž­dém šprochu pravdy trochu. A jestli čas od času hledáte v horoskopech odpovědi, je důležité, abyste z negativních předpovědí nepropadala panice. Ne vždy platí, že co je psáno, musí být i dáno! Když se zamilujete do nesprávného znamení, překonávání „špatné věštby“ vás může naopak stmelit a naučit toleranci.

Tak jak jsou jednotlivá znamení na tom? Čtěte dál!


  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:51