Pleť každé z nás vyžaduje pozornost minimálně dvakrát denně – ať už se líčíte, nebo ne.

Na pleti přes den i v noci ulpívá znečištěný vzduch a prach, který v kombinaci s kožním mazem zanáší póry. Základem je tedy důkladné čištění a následná péče. To do své pečující rutiny můžete zařadit jako pleťový rituál, který si budete moci užívat jako svou posvátnou chvilku věnovanou jen sami sobě a především své pleti.

1. Dvojité odlíčení

Časy, kdy se stačilo odlíčit mýdlem, jsou ty tam. Základem je perfektně čistá a odlíčená pleť. A to nejen večer, ale i ráno. Toho dosáhnete ve dvou fázích. Při první sáhněte po prostředku na olejové bázi, v druhé použijte gel, který pleť osvěží a zbaví ji posledních zbytků nečistot, aniž dojde k poškození ochranné bariéry pleti. Tento proces čištění zároveň aktivuje krevní oběh, což podporuje rozjasnění pleti.

2. Aplikace očního krému

Nikdy z rituálu nevynechávejte oblast očí. Čím dříve a čím více péče jí budete věnovat, tím spíše si zajistíte mladistvý vzhled i v pokročilejším věku. Pokožka v oblasti očí je totiž velmi jemná. S postupem času se zpomaluje vznik kolagenu a tím ztrácí svoji pružnost. V očním okolí navíc nenajdeme póry, které by pokožku přirozeně promašťovaly. Nesmíme zapomenout, že jakákoli manipulace v oblasti očí by měla být co nejšetrnější, ať odličujeme řasenku, nebo nanášíme krém.

3. Aplikace séra

Sérum povzbuzuje pleť, aby byla na pohled i dotek plná svěžesti a vitality. Do pleti dostane vysoce koncentrované dávky aktivních látek, které pomáhají k dokonalému vstřebávání krému. Ten aplikujeme v dalším kroku.

4. Aplikace krému

Existují kombinované krémy, které doporučují nanášení ráno i večer. Těm se ale vyhněte. To, že se krémy dělí na denní a noční, má totiž svůj důvod. Ty denní mají lehkou texturu, čímž jsou i vhodným podkladem pod make-up, zajišťují pleti celodenní výživu, hydratují a díky SPF faktoru ji i chrání. Noční krémy jsou hutnější, neobsahují SPF faktor ani rozjasňující látky. Jsou bohatší na koncentraci aktivních látek, které pleti dodají extra výživu, zatímco spíte.

Dopřejte si 5 minut pleťového rituálu s produkty NovAge od Oriflame

Externí obrázek

Když se spojí věda se sílou přírody, bývá to zpravidla dobré znamení. To platí i pro kategorii produktů NovAge, ve které najdete výtažky z rostlinných kmenových buněk, jež přirozeně bojují proti procesu stárnutí pleti. Každá žena se chce pyšnit mladší a zdravě vypadající pletí bez ohledu na věk. Klíčem k těm nejlepším výsledkům je nejen vhodná kombinace produktů, ale také jejich správná aplikace. Vyberte si proto vhodnou řadu přímo pro vás a zařaďte důležité pleťové rituály do každodenní rutiny. Klinické testy potvrzují, že při dodržování kompletního rituálu dosáhnete nejméně 7x lepších výsledků.

K zakoupení na e-shopu www.oriflame.cz

Hlasujte v COSMO BEAUTY AWARDS 2021!

  14:00
Témata: vzhled