Někdy se stane, že jdeme životem delší dobu sami. Není to možná náš „vysněný stav“, přesto se to dá zvládnout. A nejen to, ze statusu single se dá vytěžit mnoho dobrého.

Psychologové se shodují, že lidé, kteří jsou single, obvykle umí využít svůj volný čas mnohem lépe než ti zadaní. Když má člověk partnera nebo rodinu, je celkem jasné, jak asi bude trávit čas. Po čase se vše stává tak nějak předvídatelné a dopředu naplánované, lidem se totiž obvykle nechce zvyky měnit.

Nechci mu jen vařit, prát a uklízet. Být single láká ženy každého věku

Zatímco single lidé se často snaží si svůj volný čas dobře naplánovat, už jen proto, aby na ně nepadl pocit smutku nebo dokonce deprese, že jsou aktuálně sami. Mnozí jako by si najednou neuměli se svým životem poradit a propadají se do smutku.

„Proto je důležité si čas dobře naplánovat a pořádně si ho užít. A nejde jen o to, být mezi lidmi, naopak, je dobré hezky vyvážit čas s kamarády a samotu. Protože naučit se být sám se sebou je základ, který dost lidí neumí. Takže pokud jste single, užívejte si seberozmazlování a večerů plných lenošení s dobrou knihou,“ radí americký kouč Stuart Ridgby.

Jste-li třeba čerstvě single a osamění se bojíte, vězte, že základem je smysluplně využít čas a věci si naplánovat. Můžete se zaměřit na sebe. Sejděte se s několika nejbližšími přáteli, zahrajte si třeba společenské hry, udělejte si punč nebo svařák a pobavte se.

Nezoufejte, že jste sama. Zde je 17 důvodů, proč je skvělé být single

Neměla by chybět ani „sekce“ rozmazlování, třeba horká vana nebo pleťová maska. Naplánujte si ale i rozjímání, to může být třeba ve formě klidné meditativní jógy. Mnoho jógových studií nabízí online programy, kde si zacvičíte nebo dokonce zažijete nějaký rituál spojený s meditací a cvičením.

Pokud za sebou máte nedávný rozchod a často vás přepadá pocit smutku, nebojte se mu dát sem tam průchod, poplakat si a zavzpomínat. I to k tomu patří, jen je důležité si nakonec uvědomit, že nic se neděje jen tak a partnera, se kterým jste prožili ne zrovna ideální chvíle, v životě nepotřebujete.

Každopádně jde především o to si stav single hezky užít, naplnit dny věcmi i lidmi, které máte ráda, a dát prostor samotě. Pokud se naučíte být se sebou spokojená, budete pak šťastnější i v budoucím partnerství.

Témata: volný čas