Nikdo nechce být navěky single a není jednoduché někoho potkat „jen tak“. Proto je dnes nejčastějším způsobem seznámení internetová seznamka, která má svá pozitiva i negativa. Poznejte je s námi.

Internetová seznamka může být skvělou možností, jak poznat partnera pro život, ale také příležitostí, jak se setkat s podvodníkem nebo dokonce stalkerem. Je proto velmi důležité držet se několika důležitých zásad.

Záludnosti internetových seznamek. Dodržujte pět rad, jak se nespálit

Tak především, nebuďte lehkomyslná... Pokud se vypravujete na první rande, rozhodně se nenechte přesvědčit na setkání někde v bytě nebo zastrčeném koutu parku. Před takovou lehkovážností varuje i policie! 

První setkání naplánujte na veřejném místě, kde je stále v dosahu dost lidí. Pokud váš protějšek takové místo odmítá, přestaňte s ním komunikovat. Když na něj přistoupí, je to dobrá známka, ale vyhráno ještě není. Mnohokrát se totiž stalo, že na rande přišel okouzlující muž a žena po několikáté lichotce a druhé skleničce vína zapomněla na opatrnost. Výsledkem byla v lepším případě jedna postelová noc, v horším vybrané konto v bance.

Na první schůzce se držte zkrátka, nejlépe si nedávejte žádný alkohol a obezřetně pozorujte, kdo sedí proti vám, jak se chová a mluví... Specialisté na bezpečnost radí, abyste před schůzkou neposílala svému internetovému známému žádná osobní data, celé jméno nebo fotografie. Pak je pro něj snadnější se „na vás připravit“.

Psychologové zase doporučují bedlivě sledovat, kam váš protějšek konverzaci směřuje. Pokud se nenápadně vyptává, jak si stojíte materiálně - může to být pomocí nevinných otázek, jako kam jezdíte na dovolené a jestli máte zahrádku na chalupě, snažte se přejít na lehčí témata. Když vidíte, že se řeč stále stáčí k majetku, setkání ukončete.

ilustrační snímek

Možná to nezní moc romanticky, ale setkání bez alkoholu nebo maximálně u jedné skleničky, večeře a kratšího, příjemného popovídání, by měla být tři. Během nich totiž už ve většině případů poznáte, kdo sedí naproti vám.

Člověk s nekalými úmysly většinou nevydrží čekat dlouho, snaží se setkání uspíšit nebo vás na prvním rande chce opít a dostat z vás potřebné informace. Když naopak seznámení probíhá lehce a příjemně, nikdo vás nikam netlačí a sejdete se takto aspoň třikrát, je to dobré znamení a je možné s dobrým pocitem zajít v poznávání dál.

Mnoho žen si také stěžuje, že na schůzkách potkaly stalkera, to ale poznáte velmi rychle. Pokud vás takový, byť třeba na první pohled sympatický člověk neustále sleduje a atakuje svou pozorností, něco je špatně.

Právě proto je dobré, aby měl člověk „na druhé straně“ na začátku o vás co nejméně informací. Přijde-li na setkání opravdu kvůli vám a možnému sblížení, pochopí vás. V opačných případech budete chráněna před stalkerem nebo kriminálními živly snažícími se na vás parazitovat.

Láska na třetí pokus

„Po rozvodu jsem byla několik let single a žádný zajímavý muž v mé blízkosti nebyl, a tak jsem vyzkoušela internetovou seznamku,“ svěřila se Nina (39).

Nebudu vám nic nalhávat, zprvu to byla hrůza! Protože naštěstí patřím mezi opatrnější typy a jsem docela introvert, nejprve jsem si o internetovém seznamování leccos přečetla a připravila se na něj. I tak jsem někdy valila oči, co se vůbec může dít. Fotky mužských přirození a lascivní dotazy na sex byly na denním pořádku.

Na seznamku jsem dala fotku, kde mi skoro nebylo vidět do tváře a nulové osobní informace, tomuto typu mužů ale stačilo málo. Pak se objevovali serióznější zájemci, i tak jsem byla ale opravdu pozorná, na co se ptají. Dávala jsem si na čas, protože mnoho podivných mužů, kterým jde jen o sex či bůh ví co, na vás tlačí, a chtějí se sejít hned. Narazila jsem i na několik – podle fotky i řeči – docela sympaťáků, po dni či dvou nezávazné konverzace chtěli erotické fotky, no hrůza. 

Asi po měsíci „testování“ několika kandidátů jsem se odhodlala k osobnímu setkání. Jeden pán na mě tlačil, ať přijdu k němu domů, bylo to divné, na schůzku jsme se nakonec domluvili, ale přijel autem, do kterého se mě snažil neustále vlákat – opravdu divné chování. Prostě jsem odešla. 

Pár dalších bylo docela příjemných, ale žádná jiskra. Jeden pán, Petr, byl milý a okouzlující, ale na druhé schůzce chtěl pomalu číslo mého konta. 

Začala jsem být vážně frustrovaná a chtěla jsem to vzdát. Ovšem poslední rande, kam jsem skoro nepřišla, byl ON – Ondřej, sympaťák, vtipný pohodář. Dnes jsme spolu dva roky a já můžu říct, že internetové seznamky mají určitě dost negativ, dokonce i nebezpečí, ale také velká pozitiva... 

Témata: seznamka