Sex sice není v životě to hlavní, ale rozhodně by byla škoda neudělat si ho co možná nejlepší. Nevsázejte na rychlovky, dokonalá předehra vás oba vystřelí k výšinám rozkoše.

Pro někoho je sex ve vztahu tou hlavní věcí, pro jiného méně důležitou, faktem ale je, že bez partnerské intimity žádný vztah dlouho nevydrží. A pokud ano, zbyde z něj jen cosi jako kamarádství, což ale rozhodně není to, po čem většina lidí touží.

Pryč s nudou. Vraťte sexu grády, vyžeňte z ložnice stereotyp

Psychologové se shodují, že v ideálním případě bychom si měli už na začátku vybírat partnera se stejným sexuálním apetitem, jako máme my. To se ovšem hezky řekne, ale v praxi hůř realizuje. Jak si někoho „proklepnout“, ještě než se zamilujeme? To obzvlášť pro ženy obvykle není možné.

Nehledě na to, že na začátku je oboustranná vášeň vždy větší než po deseti letech. Proto tuto odbornou radu asi přeskočíme a dostaneme se k druhé, která už je praktičtější – pokud to ve vztahu skřípe, zaměřte se na předehru.

Nutno říci, že předehrou nemyslíme jen několik minut před samotným sexem, ale svádění, které partnera vzruší, aby nějaký sex vůbec byl.

Vzrušují vás praktiky jako z filmu Padesát odstínů šedi? Tak se trochu odvažte a do domácí intimity vneste trochu vzruchů... 

Že nevíte, jak na to? Doporučujeme společnou návštěvu sexshopu — pokud se stydíte, udělejte si s partnerem cestu někam „o kus dál“, i to je možné brát jako vzrušující předehru. Vyberte si z nabídky něco na zkoušku, co by vás při sexu vzrušilo, a určitě nezapomeňte přibrat dráždítko v podobě dlouhého pírka. Tím se můžete před samotným sexem navzájem laskat po celém těle, to je podle sexuální koučky Amy Douglas zaručená „bomba“. „Páry si někdy netroufají na sexuální hračky. Právě ty ale mohou v intimním životě, který uvadá, udělat opravdovou revoluci. Vřele doporučuji dráždění, velký efekt má laskání pírkem, ale můžete si najít svou vlastní techniku,“ radí Amy.

Svádění může být tak trochu prvoplánové – sexy prádlo, podpatky a lehce poodhalený župánek, nebo rafinovanější – letmé dotyky, pohlazení, flirt, polibky, šaty s o něco hlubším výstřihem, do kterého čas od času necháte partnera nahlédnout. Pomůže i trocha dobrého vína nebo umíchat oblíbený koktejl. Lehká večeře, po které bude čas pro intimnější předehru... 

Zajisté osobního prostoru moc nemáte, užívejte proto volné chvíle ve sprše na maximum.

Tou by mohla být například společná koupel, jen při svíčkách s příjemnou, třeba trochu erotiku navozující vůní. Zkusit můžete pačuli, pižmo, vanilku.

Společná koupel při svíčkách a po ní vzájemná masáž – dobrý základ pro sex.

Prohloubit při koupeli dotyky už je asi přirozené, a pokud poté ještě přidáte vzájemnou masáž, taková předehra rozehřeje i partnera, který by na sex neměl po příchodu z práce pražádnou chuť.

Pokud je v páru tím, kdo na sex nemá chuť, žena, doporučujeme přidat na konverzaci. Ženy se rády mazlí a přitom si povídají. Potřebují, aby jim muž věnoval dostatek pozornosti. A tak může být takovou vzdálenou předehrou klidně i procházka v parku, popíjení svařáku a povídání si. Pokud pak své ženě ještě koupíte kytičku nebo nějakou drobnou pozornost a přesunete se domů, skutečné předehře už opravdu nic nebrání.

3 byliny, které podpoří váš sexuální apetit

  • Kotvičník 

Nenápadná bylinka kotvičník zemní umí hezky vyrovnat hladinu mužského hormonu a zároveň má vliv na správnou funkci pohlavních orgánů. Vedle toho zvyšuje životní vitalitu, takže vám přímo dobije baterky.

  • Maca

Maca u nás není až tak rozšířenou rostlinou, protože roste jen vysoko v pohoří And v Peru. Poslední léta se k nám ale maca, většinou jako prášek, dostává víc a víc. Odborníci se shodují, že její vliv na mužskou potenci je opravdu pozoruhodný,a tak se stává jednou z hlavních přísad přírodních preparátů pro muže. 

  • Ženšen 

I v čínské a asijské medicíně oblíbený ženšen je životabudičem mužské potence. Už proto, že zlepšuje cirkulaci krve a tedy i průtok do kavernózního topořivého tělesa penisu. 

Témata: sex, vztah, postel, Peru