Co odpoví většina dívek a žen na otázku, zda by chtěla hodného muže, nebo grázlíka?

Samozřejmě toho hodného. Ale proč je to v životě dost často úplně jinak? Proč si dobrovolně necháváme lámat srdce a odmítáme ty, kteří by nám snesli modré z nebe?

Co vlastně na těch špatných mužích vidíme? Proč nás tak lákají? Rozumově sice chceme toho, se kterým budeme mít lásku na celý život, který se postará o nás i o budoucí rodinu, ale ve skutečnosti se zamilováváme do těch druhých. Do těch, o kterých víme, že pro nás nejsou vhodní. Ale nemůžeme odolat jejich šarmu a sebevědomí. Protože přesně tím se typ „grázl“ vyznačuje. Sebevědomí má na rozdávání, a přiznejme si, to je prostě neskutečně sexy. Zároveň je tak trochu zahalený tajemstvím, není čitelný, nikdy dopředu nevíte, co udělá, čím vás překvapí. Prostě vás po všech stránkách udržuje v napětí a nemůžete si být nikdy ničím jistá – jestli se ozve, jestli jste opravdu ta jediná, jestli platí domluvená schůzka a tak dále.

Za to, že náš přitahují tihle frajírci, si ale tak trochu my ženy můžeme samy. Toužíme zažít dobrodružství, o kterém si myslíme, že nám ti hodní neposkytnou, není to tak? A taky si myslíme, že ho změníme. Že se změní právě kvůli nám a z frajerského Casanovy se stane věrným rodinným typem, s nímž budeme mít kupu dětí a žít šťastně až do smrti. Jenže bohužel, tak to funguje spíš ve filmu než v reálném životě. I když… Pamatujete na Deník Bridget Jonesové? Ta taky i opakovaně propadla přitažlivému kouzlu špatného hocha Hugha Granta, kterému zobala z ruky, ale ve finále dostal přednost hodný Colin Firth. Není tedy na čase být jako Bridget a začít dávat přednost těm hodným klukům, kteří když slíbí, že se ozvou, tak se taky ozvou, a my nemusíme netrpělivě čekat hodiny u telefonu a můžeme se na něj spolehnout a věřit mu?

  10:36,  aktualizováno  21. března 2019 11:16