Internetové seznamky jsou v současnosti velmi oblíbené. Šetří čas a potencionálního přítele si můžete vybírat z pohodlí domova. Moderní seznamování má však jedno velké úskalí, nikdy nevíte, kdo na druhé straně počítače či mobilu je. Až se tedy budete chystat na rande s panem neznámým, dodržujte pravidla bezpečného internetového randění!

Veřejné místo

Pro první schůzky vždy volte místo, kde se pohybuje větší počet lidí. Rozhodně s dotyčným neodcházejte do ústraní. První internetové rande nikdy nekončete návštěvou jeho bytu. Ani tehdy, kdy bude roztomile žadonit a vy si budete myslet, že je v pohodě. Mimo lidi se začněte uchylovat po třetím, čtvrtém rande. I tak ale dodržujte další důležité pravidlo.

Dejte kamarádce jeho číslo

Sestře či nejlepší kamarádce nadiktujte číslo dotyčného a pošlete jí i jeho profil na seznamce. Nebude špatné se dohodou, že se budete každou hodinu hlásit. Možná vám to přijde paranoidní, ale věřte, že na internetu je vážně hodně podivných existencí. Vaše bezpečí za trochu pozornosti stojí.

Zkuste o něm zjistit více

Ještě než se vydáte na schůzku, požádejte ho o profil na Facebooku. Pokud se bude zdráhat, je to poněkud zvláštní. Stejně jako samotný jeho profil, kde je jen minimum fotek, přátel a komentářů. Jedná se o znamení mít se na pozoru. Nicméně nemusíte házet flintu do žita, třeba jen není fanouškem sociálních sítí.

Ilustrační snímek

Nenechte se odvážet domů

Je sice milé, když vás muž chce doprovodit, odvézt k domu, ale v případě internetové schůzky se tomu zpočátku vyvarujte. Vymluvte se například na to, že vás ještě čeká sraz s kamarádkou. Nesdělujte mu ani adresu, kde bydlíte.

Žádné peníze

Internetové seznamky jsou rájem pro podvodníky. Pokud by vás dotyčný chtěl byť jen malý finanční obnos, rozhodně mu jej nedávejte ani neposílejte na účet. Raději ze sebe udělejte chuďase. Je minimálně zvláštní, že si muž o peníze vůbec řekne. Kdybyste mu přeci jen nějakou korunu “půjčila”, už ji pravděpodobně neuvidíte.

Neposílejte nemravné fotky

První schůzka proběhla perfektně, píšete si lehce peprné zprávy a on po vás chce nějakou pěknou rajcovní fotku? Odmítněte. Samozřejmě rafinovaným způsobem. Určitě nechcete, aby vaše polonahé fotky kolovaly světem internetu. Pánové z internetových seznamek jsou nevyzpytatelní. Své by o tom mohla vyprávět nejedna poškozená, která má teď z ostudy kabát.

Ilustrační snímek