Seznámit se „organicky“ je v dnešní hektické době celkem náročné!

Většina lidí je vytížených, má spoustu práce i koníčků a pak nemají čas, a často ani energii, se seznamovat. Díky, i když lépe by se hodilo spíš slovo kvůli, sociálním sítím se navíc vytratila taková ta běžná mezilidská komunikace, byť by se jednalo „jen“ třeba o oční kontakt. Ke slovu tak přicházejí různé druhy cíleného seznamování. A protože lidi tráví opravdu hodně času na síti, daří se hlavně seznamovacím aplikacím. Proč, které jsou top a na co si dát pozor?

Online seznamky a appky jsou v dnešní době nejsnadnějším a nejdostupnějším způsobem seznamování. Máte je pořád po ruce a hlavně – seznamování neprobíhá osobně. Nemusíte se tedy stydět toho druhého třeba oslovit, vést s ním konverzaci nebo se bát potenciálního odmítnutí tváří v tvář. Můžeme říct, že to jsou pozitiva. Jenže jako všechno, i tohle má svou odvrácenou tvář. Víte jistě, že ten, se kterým si píšete, je opravdu takový, jak se prezentuje? Protože co si budeme povídat, každý chce být lepší, než je. Hubenější, vyšší, vzdělanější, doplňte si, co vás napadne. A není nic jednoduššího než si tohle všechno online přikrášlit. Alespoň částečná obezřetnost je tedy na místě. To platí i pro zjištění rodinné stavu. Je ten, s kým si píšete, opravdu singl? A chce se seznamovat? Nebo časem na seznamce a psaním si s cizími ženami jen zabíjí čas a baví se? Když si tohle všechno zodpovíte, zbývá poslední palčivá nejistota, a to, zda si píše (nebo se už vídá) opravdu jen s vámi. Tuhle jistotu asi 100% mít nebudete, ale co vám brání se zeptat?

Trochu to vypadá, že online seznamování je oříšek, ale nebojte, má to i svá pozitiva. Kromě toho, že šetří čas, je to efektivní způsob, můžete se seznámit s lidmi, se kterými byste se v reálném životě neměla šanci potkat, a ke slovu se dostanou i ti stydlivější, pro které je prvotní konverzace snadnější v psané formě. A to už stojí alespoň za zvážení, ne?

A které seznamovací aplikace frčí nejvíc? Hitem už pár let je samozřejmě mezinárodní Tinder se svým nemilosrdným listování doleva či doprava, kterému úspěšně šlape na paty Badoo. Hitem byla svého času také ryze česká aplikace Pinkilin, která se prezentovala jako šitá na míru ženám, a to nejen designem, ale i funkčností. Stejně tak tomu je i v případě appky Bumble. Ta je specifická tím, že v případě shody zahajuje konverzaci pouze a jen žena, mužům to aplikace neumožňuje. Sama si tak řídíte, komu se ozvete, a kdo se vám nakonec vlastně zas tak nelíbí. A pozor, Bumble neslouží jen k seznamování, ale třeba také k hledání zaměstnanců. Zajímavá kombinace.

Populární jsou i specializované seznamky, třeba Grinder pro bisexuály a gaye. Proti proudu klasických seznamek jde aplikace Hater. Její tvůrci sází na to, že pokud nemůžete najít partnera podle toho, co máte společně rádi, najdete si ho podle toho, co oba dva nenávidíte. Zajímavý koncept, že? Zejména když můžete nenávidět opravdu cokoliv, třeba i ponožky v sandálech nebo odbarvené vlasy. Spřízněnou duši holt lze hledat různými způsoby.

Pro ty z vás, které si nechtějí instalovat žádnou aplikace, existují samozřejmě i různé seznamovací weby, placené, zdarma, specializované, obecné, české, mezinárodní (například Academic singles, Edarling, Match.com a další).

Možností je hodně, ale seznámení tváří v tvář asi nic nenahradí. Do pár sekund máte jasno, jestli to půjde, nebo ne, a nebudete pak zklamaná, když se nenaplní vaše očekávání nabytá díky online konverzacím ve virtuálním světě. Randit stejně chcete v tom reálném, no ne?

  10:06,  aktualizováno  21. března 2019 11:15