Chodila jste někdy s cizincem? Přemýšlela jste někdy o tom, jaké by to bylo?

Udělali jsme to za vás a zvážili jsme přitom pro i proti. Mrkněte, v čem může být vztah s cizincem super a v čem to naopak může trochu skřípat.

Proč je to super?


Díky partnerovi, který není rodilý Čech, máte šanci poznat jinou kulturu, mentalitu, zemi i její historii a zvyklosti. A taky se do ní podívat jinak než jako klasický turista. Další velkou výhodou je možnost trénování angličtiny. Zároveň se třeba můžete i naučit jeho jazyk. Samozřejmě záleží, z jaké části světa váš partner pochází, ale máte taky velkou šanci, že hledá opravdovou životní partnerku, nejen hospodyni do domácnosti. Nechceme házet všechny české muže do jednoho pytle, ale na druhou stranu cizinec prostě má jiné chování k ženám než naši čeští chlapi, což je třeba po vícerých zklamání velmi osvěžující zkušenost.

Proč to nemusí být ideální?


Ale stejně jako všechno má svůj rub a líc, i vztah s cizincem s sebou nese určité komplikace. Tou největší bývá jazyková bariéra. Ruku na srdce – pokud neumí česky, těžko ho budete brát často k rodičům, kteří ne vždy mluví anglicky, nebo do party kamarádů. Jasně, chvíli se zvládnou bavit anglicky, ale pak je to přestane bavit. A i když třeba rozumí česky, ty jemné nuance a jazykové vtípky, potažmo hlášky z filmů, které my Češi tak milujeme, ho budou míjet. A nakonec i ta rozdílná mentalita může být zdrojem nedorozumění a konfliktů. V neposlední řadě si také nemůžete být nikdy jistá, jestli bude chtít v České republice zůstat napořád.

Jak se na to díváte vy, šly byste do vztahu s cizincem i po zvážení všech pro a proti?

  14:18,  aktualizováno  30. března 14:00