Chcete mít ještě vášnivější sex? Tyto skvělé potraviny vám k němu dopomůžou!

To, jaké to s ním bude v posteli, nezávisí jenom na svůdném prádle, na správné atmosféře a také na dokonalé technice a polohách. To, jak sex budete prožívat, záleží také na psychické pohodě, na zdraví i na silném imunitním systému. A toto všechno dokáže dost ovlivnit, co jíte. Vybíráme to, co funguje:

Vitamin D

Nedostatek vitaminu D má důležitý vliv na zdraví a zvlášť teď v zimě, kdy není moc slunečního záření, to může být velký problém. Jeho nedostatek zvyšuje riziko vzniku zánětů močových cest a také má vliv na nepříjemné bakteriální vaginálních infekce - mykózy. Pokud tomu chcete zabránit, měla byste do svého jídelníčku pravidelně zařazovat tučné ryby -  jako je sleď, makrela nebo losos. Hodně je ho také v avokádu nebo ve vejcích. Není špatné ho jíst také v potravinových doplňcích.

Maca

Z peruánské rostliny maca se vyrábí speciální prášek, který se právem řadí mezi superpotraviny. Maca je bohatá na vápník, hořčík a vitamín C. Vysoký nutriční obsah pomáhá vyrovnávat stresové hormony, které snižují libido. Navíc maca působí jako afrodiziakum, zvyšuje chuť na sex a také celkově posiluje organismus a dodává mu potřebnou energii. Macu můžete přimíchat do smoothie, do jogurtu, do kaší. Sama o sobě nemá příliš vábnou chuť.

Vláknina

Většina má vlákninu spojenou hlavně se správným trávením, ale přitom toho dokáže mnohem více! Pomáhá odstranit přebytečný estrogen z těla a také zmírňuje křeče v břiše, plynatost i nadýmání. Nejvíce ji najdete v obilovinách, v celozrnném chlebu, v ovesných vločkách, v luštěninách nebo třeba ve lněném semínku. Skvělé je na výbornou funkci střev a také na zažívání psyllium - je to speciální indická vláknina, které vám nastartuje funkci střev jako hodinky. Při jejím užívání je ale velmi důležité hodně dbát na pitný režim!