Myšlenky jsou vždycky dost podobné, ať s randěním zkušenosti máte, nebo teprve začínáte. Které to jsou?

První rande je prostě první rande a pro každého, kdo se na něj chystá, je to důležitá událost. Obě strany se těší, a zároveň mají lehké obavy, jaké to bude a jak to dopadne. Nevíme, jak to mají muži, ale ženám se před prvním rande honí hlavou spousta myšlenek. A to ať se jedná o první rande v 15, 25 nebo 30 letech.

Co mě vlastně čeká?

Ať už se znáte, nebo je to rande na slepo, nikdy pořádně netušíte, jaké to bude. Ale není právě tohle na prvním rande super? Nějak to prostě dopadne. Když dobře, bude další rande, když ne, tak další nebude, ale můžete mít dobrý pocit, že jste to zkusila.

Budu se mu líbit?

Pokud jdete na rande ze seznamky, je tohle téměř klíčová otázka. Fotky mohou zkreslovat. Nehledě na to, pokud byste šla vyloženě na rande naslepo, které vám dohazují kamarádi. Sice vás znají, ale váš vkus úplně zmapovaný mít nemusí. Ať tak či tak, i kdyby jiskra nepřeskočila, nemusí to nutně znamenat katastrofu. Pokud si budete mít o čem povídat a společně se zasmějete, nemusí to být vůbec špatný večer.

Jsem vůbec vhodně oblečená?

Netušíte, co pro vás na první rande chystá, a proto si lámete hlavu s tím, co si vzít na sebe. Šaty a podpatky? Jenže co když chce jít na procházku? V tom případě by byly lepší džíny s pohodlnými botkami. Zkuste se ho zeptat! Ne tedy přímo, co budete dělat, ale třeba jestli budete potřebovat pohodlné oblečení nebo zda se hodí šaty. A jedno dilema budete mít vyřešené.

Budeme si mít o čem povídat?

Mít si o čem povídat je dost důležité, ať jdete na první nebo patnácté rande. Protože i kdyby vypadal jako Brad Pitt, ale konverzace by drhla, asi by z toho nic nebylo. Znáte se? Víte, jaké má koníčky? Pokud ano, nemusíte se tím trápit, stačí zavést řeč na jeho záliby, přidat ty své a je to. Přinejhorším to jistí počasí.

Jak dlouho bude schůzka trvat?

Přemýšlíte nad tím, jak dlouho by první rande mělo trvat? Hodinu, dvě? Myslíme si, že něco v tomto rozmezí je ideální. Jestli si jste sympatičtí, totiž poznáte během prvních pár vteřin. A za hodinku taky poznáte, jestli si máte co říct. A pokud by tomu tak náhodou nebylo, proč to prodlužovat? Samozřejmě žádné univerzální pravidlo neexistuje, pokud si jste sympatičtí, tak spolu můžete klidně strávit celé odpoledne. Naopak pokud cítíte, že to není ono, můžete se slušně omluvit klidně i po půl hodině. Záleží na vás a na situaci.

Jak to bude s placením?

Tohle je velmi ošemetná situace, která většinou přichází na konci rande a která může dosud příjemnou a slibnou schůzku pěkně pokazit. Má zaplatit muž? Nebo každý svoji útratu? Věřte, že otázka placení je nepříjemná oběma stranám. Trochu se bojíme, že neexistuje nějaká univerzální rada, jak k placení přistupovat. Nechte ale muže, aby placení inicioval a uvidíte, zda zaplatí vše, nebo jen svou část útraty. Pokud celou, je vhodné mu nabídnout, že mu svou část dáte. Pokud odmítne, je rozhodně na místě mu poděkovat a nabídnout, že příště ho pozvete vy.

Bude polibek na rozloučenou?

Lámat si hlavu ještě před prvním rande nad tím, zda by měl být (nebo bude) polibek na rozloučenou, je trochu předčasné. Hlavně proto, že vše nakonec stejně vyplyne ze situace, i kdybyste to nakrásně měla naplánované od A do Z.