.... Ale bojíte se na ně zeptat ....

Právě jste potkala toho nejbáječnějšího muže pod sluncem a jste celá zaláskovaná. A chtěla byste toho o něm vědět co nejvíc, ale na některé věci se bojíte zeptat, nebo vám je to trapné. Které to jsou? Co se honí hlavou v podstatě každé ženě, když má nového partnera?

Je opravdu sám?

Je třeba něco dodávat? To, že na různých seznamovacích aplikacích poznáte často i ženaté muže, není v poslední době bohužel žádná výjimka. Proto tuhle otázku neklaďte jen sobě.

Proč se rozešel s bývalou přítelkyní?

Ráda byste věděla, proč se rozešel s přítelkyní / rozvedl se. Mnohé to totiž napoví jak o jeho chování a povaze, tak i o vztazích s jeho ex. Což je fajn vědět, protože kdybyste se nedejbože někdy taky stala ex, aspoň víte, s čím počítat.

Jaké má představy o budoucnosti?

Tohle je asi nejpalčivější otázka, která ženy trápí. Máme společnou představu o budoucnosti? Chce děti? Touží po bytě v Praze nebo po domě na vesnici? Je spíš psí nebo kočičí člověk? Nebo zvířata úplně nesnáší? A tak bychom mohli pokračovat dál. Neříkáme, že hned na první schůzce na něj máte tohle všechno vybalit, ale pozorujte a ona se spousta věcí v průběhu ukáže přirozeně sama.

Jaký má vztah k penězům, nemá dluhy?

Ptát se na finanční situaci, když se znáte velmi krátce, je dost ošemetné. Skoro si troufáme říct, že i když vás tahle otázka může hodně tížit, je prostě z kategorie „nevhodné“. Nejen že byste vypadala jako zlatokopka, ale mohla byste se zrovna trefit jak do slabého místa, tak do ne zrovna finančně ideálního období. Nikdy nevíte, zda zrovna nedoplatil hypotéku, nehledá novou práci, nekupoval auto a podobně. Mnohé ale můžete vyčíst z jeho chování – počítá každou korunu a raději se stravuje u maminky, aby ušetřil? Nebo naopak zve pravidelně na panáka celou hospodu? Nebo vám čas od času koupí dárek, zve vás na večeře, ale když na tom trváte, nechá vás útratu zaplatit? Sama poznáte, jaký je jeho vztah k penězům.

Má vyřešenou minulost?

Může být třeba rok single, ale nemusí to znamenat, že má minulost vyřešenou. Třeba je stále ženatý, i když s manželkou už nežije. A věřte, že to není žádná sranda, zejména pokud by mělo dojít na rozvod. Nebo pořád myslí na svou bývalou, i když ta už dávno plánuje svatbu s někým jiným? Jemně oťukejte situaci, a pokud máte pochybnosti, buďte opatrné. Čas ukáže.