Ať už vás váš přítel miluje sebevíc a udělal by pro vás, co vám na očích vidí, jsou prostě věci, které nezmění.

Ne že by to asi nešlo, ale spíš nechce. Protože si potřebuje udržet to „něco“, určitý pocit svobody a sebe sama ze svého staromládeneckého života, který vedl, než potkal vás. Každý to tak má. A ruku na srdce, i spousta holek. Je fajn to vědět, protože si tím ušetříte dost starostí a snahy o změnu. Víte, které věci na sobě muž nezmění, takže vážně nemá cenu se snažit?

Kamarádi


Říká se, že partneři odcházejí, zatímco přátelé zůstávají. A pokud by si váš partner měl vybrat jen jednu věc, kterou by nezměnil, tak se vsaďte, že to budou právě přátelé. Zná se s nimi mnohem déle, svěřují si i ta méně pěkná tajemství, paří spolu. Asi tak, jako vy máte svou holčičí partu, které byste se taky ani za nic nevzdala. Takže pokud by mu neprovedli něco opravdu šíleného, kvůli čemu by je zavrhnul, smiřte se s tím, že kamarádi k vašemu partnerovi prostě patří, ať už si o nich myslíte své.

Koníčky


Chodí každou neděli na fotbal? Nepočítejte s tím, že to kvůli vám změní, je to prostě jeho koníček, rituál. Nebo rád fotí, cestuje, cvičí? To je ale vlastně super, no ne? Vy máte taky určitě své koníčky a chcete na ně mít čas. Ideální je, když máte třeba některé koníčky společné a můžete je provozovat spolu. Protože zase na druhou stranu ono je hezké být tolerantní a nechat muži prostor pro jeho zájmy, ale zase platí, že všeho s mírou – pokud jich má opravdu hodně a nemá na vás kvůli nim čas, něco je špatně. V takovém případě si spolu promluvte o způsobu trávení společného času. A třeba vy nebo on najednou budete mít nový koníček.

Chování ve volném čase


Když je s vámi, je galantní a pozorný, milý, vtipný, nemluví sprostě, chodí upravený. Sotva se ale za vámi zaklapnou dveře a je doma sám nebo někde s partou kamarádů, stává se z něj nadávající a krkající neurvalec, za jehož klení by se nemusel stydět ani dlaždič. Klidně se několik dní neholí, o měnění triček nebo vaření ani nemluvě. Ano, pořád mluvíme o té samé osobě – o vašem partnerovi – který má i tuhle tvář, i když se vám to zrovna dvakrát nelíbí. Není ale spíš důležité to, jak se chová, když je s vámi?

Postoje a hodnoty


Každý pocházíme z nějakého prostředí, rodiny a kruhu přátel. Od dětství se na základě společnosti lidí, v níž se pohybujeme a trávíme s nimi čas, tvoří naše názory, hodnoty a postoje. A ty se v dospělosti mění poměrně obtížně. Neříkáme, že to není možné, to je, ale určitě to není úplně snadné. Může se tak stát, že zjistíte, že se s partnerem v názorech na některé věci rozcházíte. To se samozřejmě stává, i mezi přáteli, a není to důvod k panice. Musíte si ujasnit, jak moc důležité pro vás je, jestli se v této oblasti shodnete, nebo ne. Může se jednat jak o maličkosti, které ve výsledku na váš vztah nemají žádný vliv, tak o podstatnější věci, jako jsou třeba představy o budoucnosti, které jsou naopak podstatné.

Minulost


Je třeba něco dodat? Minulost už člověk nezmění, i kdyby třeba stokrát chtěl. Podstatné ale je, jak ji vnímá, zda ji má uzavřenou a vyřešenou a jak se z ní poučil.