O vztazích na dálku se často mluví a píše jako o náročné, ne-li téměř nemožné vztahové disciplíně.

Souhlasíme s tím, že sranda a nic jednoduchého to rozhodně není. Ale taky říkáme, že i vztah na dálku má svá pozitiva. A není jich zrovna málo, 5 těch zásadních jsme pro vás dali dohromady. Souhlasíte s nimi?

Jste si vzácní

Díky tomu, že se nevídáte každý den, tak se na sebe upřímně těšíte. A společně strávených chvilek si vážíte mnohem víc než lidé v běžném vztahu, kteří se mohou vídat v podstatě kdykoliv budou chtít.

Žijete přítomným okamžikem

Když jste spolu, užíváte si to, soustředíte se jeden na druhého, na společné chvíle a nenecháte se rušit ani okolním světem, ani pípajícím mobilem. Protože víte, že brzy nastane období, kdy se zase neuvidíte, tak si to chcete předem vynahradit.

Máte čas sama pro sebe

Své výhody to má i ve vašem vlastním životě – máte čas na sebe, svoje koníčky, kamarádky, můžete si v podstatě dělat, co chcete, svůj čas podřizujete jen sama sobě.

Nehádáte se kvůli malichernostem

Společně strávené chvilky jsou u vztahu na dálku vzácné, proto si je snažíte nekazit špatnou náladou, výčitkami nebo hádkami kvůli maličkostem jako zvednuté prkýnko od záchodu.

Trénujete důvěru

Mít fungující vztah na dálku znamená tomu druhému opravdu věřit. Pokud by to tak nebylo, musela byste se brzy zbláznit žárlivostí a užírat se pochybnostmi. Bez vzájemné (a to je důležité slovo) důvěry to prostě ve vztahu na dálku nefunguje.

  6:59,  aktualizováno  24. března 18:14