Bohužel vztahy jsou někdy těžké. Jak poznáte, že se blíží konec?

"Cítím se jako tvůj spolubydlící"

Žijete sice spolu, ale spíše jen tak vedle sebe. Potkáváte se, ale nesdílíte spolu nic z toho, co bylo na začátku. Nekoná se žádná romantika, ani žádné intimnosti. Řešíte maximálně, kdy zaplatit nájem, kdo vynese koš nebo kdo umyje nádobí. Tíží vás to oba a také omezuje.

"Nebaví mě se s tebou už hádat"

Je to paradoxní, ale když se přestanete úplně hádat, tak je obvykle předzvěst rozchodu. Vědci potvrdili, že jakmile se od sebe příliš emocionálně vzdálíte, tak jste tak psychicky vyprahlí, že už jenom chcete mít klid a tak se nehádáte, i když to ve vás jinak vře. Páry, které nemluví o svých problémech a neřeší už žádné konflikty, často mají našlápnuto jít každý svou cestou.

"Dneska ne, jsem unavený/á"

Intimita ke vztahu patří. Jakmile nastane časté období vymlouvání a dochází k nedostatku fyzického kontaktu, zpozorněte - něco se děje. Není nutné se milovat každý den, když ale váš partner/ka ucukne i při letmém doteku, není už něco v pořádku.

"Jsi úplně jiná/ý, než jsem tě poznal/a"

Ano, na začátku vztahu vše vypadá růžově a všichni se vznášejí na obláčku. Jenže časem a hlavně společným žitím začnou vyplývat všechny chyby na povrch. Věci, které vám předtím připadly roztomilé, teď nemůžete snést. Jste až v takové fázi, kdy vám vadí i to, jak váš partner "dýchá".

"To zase musím platit já?"

Častým rozbrojem ve vztahu jsou peníze. Ze začátku chce být muž galantní a tak vás často zve. Jenže pak najednou otočí a chce, abyste platila vy. Samozřejmě, že vše nemůže být jen na něm, ale když začne tlačit, tak zpozorněte. Muž, kterému na ženě záleží, tak ji chce rozmazlovat. Stůj co stůj. Jestliže ne, pak s vámi už dál nepočítá.