Každá fáze svého vztahu má svá pro a proti, ať už jste čerstvě zamilované, nebo žijete v delším vztahu.

Bydlíte spolu, ale někdy vám trochu chybí soukromí a ty časy, kdy jste u sebe doma jen přespávali? Nenechte se zmást, tohle období se zdá fajn, ale na druhou stranu přináší i starosti, které ve společné domácnosti řešit nemusíte. Které to jsou?

Nutnost plánování


Jasné, ani v dlouhodobém vztahu, kdy spolu bydlíte, se neobejdete bez plánování. Ale pokud spolu nebydlíte, musíte se s předstihem domlouvat i na tom, kdy u koho budete přespávat a přizpůsobovat to třeba brzkým ranním přednáškám, pracovním schůzkám a dalším okolnostem. A taky přemýšlet nad tím, co budete další dny potřebovat – na sebe, do práce, na cvičení atd. Někdy je toho plánování prostě trochu moc.

Objemné tašky


S předchozím bodem taky souvisí to, že si hodně věcí – hlavně oblečení – s sebou musíte nosit, pokud přespáváte u přítele. To se pak s malou kabelkou můžete rozloučit, a naopak se připravit na nošení velkých tašek narvaných potřebnými věcmi.

Vše dvakrát


Pokud přespáváte na střídačku u vás a u přítele, některé věci si prostě musíte pořídit dvakrát. Třeba kosmetiku – různé odličovače, krémy na obličej, deodoranty, šampony atd. Jasně, je to super, protože tím eliminujete objem tašek, se kterými k příteli chodíte, ale na druhou stranu to trochu leze do peněz.

Kompromisy


Kompromisy děláme každý, a to nejen v partnerském životě. V případě, že spolu nebydlíte, ale bývají přece jen častější. Nemůžete si třeba zajít jen tak neplánovaně po práci na kafe s kamarádkou, která právě prochází krizí a potřebuje se vypovídat, protože byste se s přítelem neviděla. Pokud byste spolu bydleli, zaskočíte bez obav na kafe s kamarádkou a víte, že i tak se večer s přítelem uvidíte doma.

  7:00,  aktualizováno  30. března 14:03