Chcete si po celém týdnu užít se svojí láskou, vyčistit hlavu, nadýchat se čerstvého vzduchu a také si dobít energii? Udělejte si malý výlet. Vybrali jsme místa, která se vám oběma budou líbit.

Prokopské údolí

Dvacet minut od centra Prahy se ocitnete v jiném světě - v údolí Dalejského potoka, který lemují skály a lesy. Velmi hezká procházka začíná pod viaduktem v Hlubočepích, odkud vede asfaltová cesta, takže procházku zvládnete v normálním oblečení i klasických botách. Hned na začátku trasy se vpravo vydejte k Prokopskému jezírku, které je zasazené mezi skalami, kde plavou labuťe a voda zrcadlí okolí. Jezírko je známé z filmu Pelíšky, točila se tam totiž scéna "s mužem s koženou brašnou". Při procházení se můžete podívat na Foglarovy schody, u kterých je pamětní deska známého spisovatele a zakončit procházku můžete v restauraci Černý kohout u horkého nápoje a zákusku a pak se vydat zpět. Celý výlet tak bude mít okolo pěti kilometrů.

Okolo Brněnské přehrady

Prígl - jak říkají Brňáci přehradě, je velmi romantické místo nedaleko Brna. Celý okruh má asi 14 km, takže je to výlet pro zdatnější chodce, ale od půlky dubna bude možné si cestu zkrátit výletem na parníku. Od parkoviště se vydejte doleva, po pěkném chodníčku budete mít krásný výhled na přehradu. Zastávku si můžete dát u vyhlášené rybí restaurace Rybářská bašta. Asi v půlce trasy musíte přejít přes lanový most, kde krásně uvidíte Hrad Veveří, doporučujeme se tu vyfotit nebo si tu udělat selfíčka. Pak trasa pokračuje mírnějším terénem a lesem. Další zastávkou může být téměř na konci uvolnění ve wellness centru Infinit u hotelu Maximus. Saunový svět venku i uvnitř, bazény, vířivky. Pro nás jedno z nejlepších relaxačních center.

 

Hrad Hukvaldy

Místo na severní Moravě, které inspirovalo skladatele Leoše Janáčka k napsání opery Liška Bystrouška je velmi romatické. Zaparkujte ve vesnici a vydejte nahoru, směrem do parku. K hradu se můžete sice dostat strmě do kopce, my však doporučujeme mírnou procházku po asfaltové cestě. Míjet budete sochu právě lišky Bystroušky, u které uvidíte ohlazený ocas. Pokud si nepřejete mít potomka, tak ocas nehlaďte a nesahejte na něho! Dál budete stoupat. Téměř pod hradem si všimněte zajímavých kořenů stromů, jsou tak propletené do sebe, že dělají zajímavé obrazce a skvěle se tady fotí. Po prohlédnutí hradu se jestě na zpáteční cestě doporučujeme podívat do obory s daňky. Někdy jsou tak blízko, že máte pocit, že si je pohladíte. Až budete zpátky ve vesnici Hukvaldy, dejte si tu v místní pekárně lahodný valašský koláč - frgál. Je tu opravdu vynikající!

  9:04,  aktualizováno  24. března 2019 16:05