Bez přátel by život neměl ten správný náboj. Jenže někteří z nich, především pak ženy, se jako blízké kamarádky jen tváří. Ve skutečnosti to mohou být pěkné mrchy, které vám klidně bodnou nůž do zad. Rozpoznejte škodnou dřív než bude pozdě.

Když si vás prohlíží od hlavy až k patě, ale nic neřekne

Až se příště setkáte s kamarádkou, zaměřte se na první minutu, kdy se vidíte. Pokud si vás důkladně prohlédne, z jejích úst nevyjde ani hláska, něco je špatně. Zvláště tehdy, když máte nový kousek. Opravdová přítelkyně by totiž měla pronést pochvalu nebo outfit pomluvit. To se běžně mezi přáteli dělá. Člověka, který umí říct i to negativní, si zvláště važte, upřímnost se dnes cení! Naopak ten, kdo jen kouká, mlčí, s vámi nemá dobré úmysly. Nezáleží mu na vás. Rychle ho od sebe odstřihněte.

Ozve se jen tehdy, když něco potřebuje

Máte poslední dobou pocit, že jste kamarádce dobrá jen v jejích těžkých chvílích? Řekněte jí to. Opravdová kamarádka nad tím popřemýšlí a změní svůj postoj. Mrcha se usměje, mávne nad tím rukou a bude vás nadále využívat. Očividně dobrého rádce ve svém okolí nemá, zneužívá vás. Nenechte se! Sobecká přítelkyně, kterou nezajímá, jak se máte, je na nic.

Ilustrační snímek

Přebere vám kluka aniž by se vás zeptala

Stává se, že se dvě ženy zamilují do jednoho muže. Není to sice příjemná situace, nikdy by ale neměla ovlivnit přátelství! Kamarádka na život a na smrt se prvně zeptá, jestli by vám nevadilo, kdyby si s dotyčným něco začala. Škodná se s ním spustí a vy se to dozvíte mezi posledními. Toto se zkrátka nedělá! Nikdy si tak nepočínejte ani vy, tedy pokud vám na kamarádce záleží.

Pomlouvá za zády

Doslechla jste se, že na vás někdo z party hází špínu? Zakročte! Skutečný přítel druhého nepomlouvá. Když už má s někým problém, řekne mu to do očí. Ti, co pomlouvají, ale když dojde na vyříkávání, popírají, jsou ubožáci. Rozhodně jim neříkejte žádná tajemství. Je velmi pravděpodobné, že při nejbližší vhodné chvíli jej vytáhnou proti vám.

Žárlí a napodobuje vás

Mít pár stejných módních kousků s nejlepší kamarádkou je fajn, ale všeho moc škodí. Až si všimnete, že přítelkyně to s napodobováním přehání, ozvěte se. Zeptejte se, proč to dělá, případně popravdě řekněte, že s tím nesouhlasíte. „Kamarádka“ touží být v očích ostatních lepší než vy. Pokud vám rozmlouvá každé rande, očividně žárlí. Chce vás mít pouze pro sebe. Z takové pijavice byste brzy zešílela. Dejte si na dotyčnou pozor! 

Mobilní internet (ilustrační foto)

Ztrapňuje vás před ostatními

Shazovat vás může formou humoru, vězte, že ze srandy to určitě není. Snaží se ostatní popíchnout k přemýšlení o vašich slabších stránkách. Kamarádky se neztrapňují, zvláště před muži. Přítelkyně se naopak mají navzájem podporovat. Nezaměňujte ztrapňování s opodstatněnou kritikou. Například, když kamarádka řekne, že ty šaty vám nesluší. Kritika by měla však proběhnout pouze mezi vámi a kamarádkou. Nikdy v širším okolí.

Sdílí fotky, kde vám to nesluší

Neustále nahrává na Facebook a Instagram videa a snímky aniž by se vás zeptala, jestli fotku může zveřejnit? S největší pravděpodobností jste narazila na mrchu, bohužel. Opět se jedná o kamarádku, které jde primárně o to vás ztrapnit. Ukázat, že ona je mnohem lepší. Je jen jediná věc, co můžete udělat, dejte jí sbohem.