Vaše nejlepší kamarádka se právě rozešla s přítelem a není zrovna v ideálním psychickém rozpoložení a vy byste jí ráda pomohla, jen moc netušíte, jak na to. Nebojte, není to žádná věda!
Poradíme vám pár tipů, které vaše kamarádka zaručeně ocení. Nejúčinnější jsou většinou ty nejjednodušší věci. A které to jsou?

Buďte tu pro ni

Nejdůležitější je pro vaši kamarádku pocit, že se má komu svěřit, na koho se obrátit, až jí bude zase ouvej. Protože nejlepší kamarádky jsou prostě kamarádky v dobrém i zlém, teď jste tady vy pro ni, příště to bude naopak. Stačí, když ji vyslechnete a nebudete ji soudit, bude vědět, že vám může kdykoliv zavolat a vy jí to vezmete, nebo okamžitě budete volat zpět, jakmile to bude možné. Jen to vědomí, že jste její opora, je velkou vzpruhou.

Neočerňujte bývalého přítele

Některé holky mají tendenci bývalého přítele svojí kamarádky očerňovat, protože si myslí, že jí to pomůže. Pokud je to možné, vyvarujte se toho. Za prvé nikdy nevíte, co přesně se stalo, protože znáte jen jeden pohled na věc, a za druhé není vyloučeno, že se zase dají dohromady. Pokud s tím nezačne sama, je téma přítel v jakékoliv podobě tabu, myslete na to.

Jděte na pořádné jídlo

Vymyslete pro svoji kamarádku nějaký program, který jí udělá radost. Hádáme, že dobré jídlo určitě nebude šlápnutím vedle. Pokud znáte její oblíbenou restauraci, je volba jasná (teda pokud tam nebyla zvyklá chodit s přítelem…). Chcete jí ukázat něco nového? Zajděte spolu do pražské restaurace La Loca Restaurant, které velí šéfkuchař Radim Gerlich. Co je na tomhle místě speciálního? Řídí se konceptem „Together Tastes Better“ a opírá se o myšlenku sdílení, díky kterému se posilují mezilidská pouta.

16.ledna 2019 v 16:35, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 18:19