Pokud se vaše perioda o několik dní zpozdila, neznamená to hned, že jste těhotná. Tady jsou důvody, proč tomu tak může být:

Jste neustále ve stresu


Někdy přijde období, kdy se to na vás valí ze všech stran, prostě nic nestíháte, pohádáte se, jste po rozchodu a je toho na vás prostě příliš. V případě vážného emocionálního stresu se může citlivá hormonální rovnováha v těle nabourat, což může někdy vést právě ke zpoždění menstruace.

Máte nabouraný svůj denní režim


Tělo potřebuje pravidelnost. Když ale přijdou velké změny, jako jste nastoupila do svého prvního zaměstnání, cestovala jste a máte jet leg nebo jste propařila několik nocí za sebou, tak toho je na tělo moc. Tyto neobvyklé změny můžou způsobit, že hormony budou "zmatené" a cyklus se změní. Děje to zejména tehdy, pokud k těmto situacím došlo v období ovulace. Když zase najedete zpátky do svého normálního denního režimu, i váš cyklus se vrátí do normálu.

Jste nemocná


Dokonce i obyčejné nachlazení může způsobit, že se vaše dny opozdí nebo dokonce nepřijdou. Není tomu tak vždy, ale pokud onemocníte například uprostřed cyklu (kolem ovulace), je pravděpodobné, že si na menstruaci počkáte. Proč? Vaše tělo má totiž dost co do činění s bojem s bakteriemi nebo viry.

Držíte dietu


V poslední době jste hodně zhubla? Držela jste dietu nebo jste si naordinovala půst či drastický detox? Tyto změny se pak také můžou odrazit ve vašem cyklu. Vašim hormonům totiž bude chvíli trvat, než si na nové tělo zvyknou. Je to způsobeno tím, že vaše váha má přímý vliv na načasování menstruace.

 

  10:47,  aktualizováno  30. března 14:03