Svět zachvátila mánie jednorázových sheet masek. Jenže teď už neexistují jenom na obličej, ale novým hitem jsou masky na zkrášlení intimní zóny!

Nedávno se nám do rukou dostalo několik plátýnkových masek - ty milujeme. Dokážou během chvíle s pletí zázraky. Jenže jedna byla jiná, než ostatní. Nebyla na obličej - měla tvar osmičky a když jsme si přečetli její popisek, málem jsme se zhroutili k zemi. Maska na intimní partie! Ano, kosmetický průmysl stále přichází s překvapivými novinkami, ale nad některými musíme kroutit hlavami. Nejnovější zjištění: ve světě jsou in plátěné vagína masky ??s mnoha zajímavými ingrediencemi - třeba s  aktivním uhlím, aloe vera, heřmánkem a dalšími složkami, které by měly jemnou kůži udělat ještě krásnější.

Jak fungují?

Princip je podobný, jako u masek na obličej, avšak jejich tvar připomíná buď slipovou vložku nebo má speciální motýlkovitý tvar. Použití je jednoduché - vyjmou se z obalu a napuštěná maska ingrediencemi se přiloží na kůži a nechá několik minut působit. Nejlepší je, pokud je pokožka úplně bez chloupků. Jaký by měl být výsledný efekt? Detoxikovaná, vyhlazená a hydratovaná intimní oblast. Co prosím?!?

Ano nebo ne?

Přiznáme se, že na vyzkoušení masky jsme zatím neměly odvahu. A když se nad tím zamyslíte, sama si odpovíte, že intimní maska je pěkná blbost. Také gynekologové upozorňují, že takové přípravky můžou napáchat více škody, než užitku. Proč? Každá vagína má totiž svoji mikroflóru, která ji chrání. Intimní masky ji však můžou narušit. Stejné to je i s přehnanou intimní hygienou. Vhodné jsou pouze pH-neutrální čistící přípravky a voda. Ikdyž tyto masky jdou koupit už i u nás, tak naše resumé zní: skvělý dárek pro kamarádku, když se chcete pobavit. Ale používat určitě ne! 

  0:04,  aktualizováno  21. března 2019 11:16