Láska na každém řádku
Připravili jsme seznam nejslavnějších romantických příběhů všech dob. A pozor, vzali jsme na milost i ty, které nekončí zrovna happy endem, ale rozhodně stojí za pozornost.

Než jsem tě poznala, Jojo Moyes, 2013

Louisa a Will nemohou být odlišnější, přesto je osud svede dohromady a oni se do sebe i navzdory nepřízni osudu a vzájemným rozdílnostem zamilují. Života Willa je plný adrenalinu, velkých obchodů a mraků peněz. Nenechává se ničím omezovat. Dokud ho nehoda neupoutá na lůžko. Stane se z něj náladový a depresivní bručoun, k němuž jako ošetřovatelka nastupuje optimistická a upovídaná Louisa, pro niž je to první práce tohoto druhu. Přestože jsou tak rozdílní a nesourodí, jejich srdce si k sobě najdou cestu. Spolu s jejich láskou však přichází i těžká otázka, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. Než jsem tě poznala je úžasná moderní romance, od které se nebudete moct odtrhnout a rozhodně budete potřebovat celé balení kapesníčků.

 

Jih proti Severu, Margaret Mitchellová, 1936

Milostný příběh Scarlett O‘Harové a Rhetta Butlera zasazený do historických událostí americké občanské války milovaly už naše babičky a prababičky. Doteď neztratil nic ze své poutavosti, však za něj autorka taky dostala Pulitzerovu cenu. Připravte si čaj, zapalte svíčku a začtěte se do bouřlivého příběhu rozmarné a tvrdohlavé Scarlett, která jen hledala svou životní lásku.