Oslovit cizího člověka, může být pro někoho dost těžké.... a obzvláště pokud je to třeba hezký muž!

Už vás někdy přepadly výčitky svědomí kvůli tomu, že vám někdo připadal sympatický, rádi byste se s ním seznámili, ale nenašli jste potřebnou odvahu udělat první krok? Jestli jste spíš introverti a tato situace se vám opakovaně vrací, věřte, že není všem dnům konec a že se s tím dá bojovat. Několik praktických fíglů nám prozradila lektorka Školy improvizace Vanda Gabrielová.

1.

Dostaňte se do přítomnosti. Myšlenky na minulost nás orientují na neúspěchy a krmí naší budoucnost strachy. Řešením je zaměřit veškerou pozornost na svůj dech. Nadechněte se pořádně do břicha a hrudníku, poté sledujte výdech a to, jak vás proud vzduchu šimrá v nose. Opakujte to ještě 2x. Donutí vás to myslet jen na to, co je tady a teď.

2. 

Pracujte se svou energií. Jsou dva typy lidí - jedni, co energii v komunikaci rozdávají, a druzí, co ji berou. Když máme pochybnosti a strach, energií šetříme. Nastavte se proto do energetické pozice. Stačí se narovnat, prohlédnout si pozorně prostor okolo nás, otevřít oči a dát ústa do úsměvu. Přes fyzické nastavení těla můžeme ovlivnit naše pocity.

3.

Najděte na druhém něco konkrétního, co se vám líbí, ideálně něco, co máte společného. Společné věci a zájmy lidi sbližují. Pro lecjakého facilitátora konfliktů je tahle vědomost největším esem v rukávu.

4.

Prozraďte na sebe něco netradičního. Mluvením o sobě ukazujete svou otevřenost, a navíc dáte druhému čas si vás prohlédnout, zjistit s kým on jedná a rozhnodnout se, zda i on chce být v kontaktu.

5.

Nechte otevřené dveře a netlačte na pilu. Nepřebírejte za druhého zodpovědnost, zda si s vámi chce povídat. Každý rozhodujeme za sebe. Nebuďte smutní, když se omluví. Vyjde to jindy. A pokud sám naváže na hovor, užijte si setkání s novým člověkem.