Těmihle lidmi, kteří zamořují emoční prostor a vysávají z vás energii i dobrou náladu, se zásadně neobklopujte!
Pokud vaše „kamarádky“ vykazují některé z těchto znaků, pryč od nich! Svým negativismem by vás totiž mohly nakazit, rozcupovat vám sebevědomí na kousky a udělat z vás krajně nešťastnou bytost. Tihle citoví upíři se nezastaví před ničím. Vaše utrpení je totiž jejich potravou. A pozor, mohou se vtělit i do vašeho přítele.

Tohle chování netolerujte prostě a jasně nikomu!

1. Pomlouvání

„Velcí lidé diskutují o myšlenkách, průměrní o událostech a ti malí o jiných lidech,“ řekla jedna z nejznámějších amerických prvních dam Eleanor Rooseveltová, a měla setsakramentskou pravdu. Kvalitní vztahy nejsou založené na sdílení neštěstí jiných, ale naopak na štěstí, které si vytvoříme společně. V dobrých vztazích se diskutuje o tom, jak vnímáme svět, ne oblečení a skutky jiných.

2. Obrácené komplimenty

Slyšely jste někdy o pasivní agresi? Přesně takhle může vypadat. Vaše „kamarádka“ to s vámi přece myslí dobře! Vždyť vás chválí… Pokud vám ale řekne třeba: „Mám ráda lidi, kterým nezáleží na tom, jak vypadají,“ někde je nejspíš chyba. A na vaší straně to nebude. Tihle lidé si myslí, že jsou neodolatelně nad věcí a svým cynismem až roztomilí. Není tomu tak. Jenom otravují vzduch ve svém okolí.

  13:31,  aktualizováno  24. března 2019 16:19