Ve středu 26. září 2018 se konalo finále významné kadeřnické soutěže L´ORÉAL PROFESSIONNEL STYLE&COLOUR TROPHY 2018, která je jednou z nejprestižnějších kadeřnických událostí na světě a je příležitostí pro všechny kadeřníky předvést svůj talent před odbornou porotou i veřejností, a získat tak uznání v kadeřnickém světě.

Cílem je vytvořit dámský komerční účes, který je běžně nositelný a odpovídá současným módním trendům. Zároveň musí dokonale ladit s modelkou, kterou si kadeřník vybral. Porota hodnotí tzv. TOTAL LOOK – tedy nejen barvu vlasů, střih a styling, ale také make-up a outfit modelky. Letošní cílem bylo vytvořit trendy účes ve stylu obálky francouzského módního magazínu.

Svůj talent spolu s odvahou v 15. ročníku této soutěže L´ORÉAL PROFESSIONNEL STYLE&COLOUR TROPHY předvedlo několik desítek odvážných soutěžících z České republiky a ze Slovenska, kteří zaslali svou soutěžní fotografii modelky. Do finále postoupilo pouze 12 nejlepších účesů, které vybrala odborná porota složená z mezinárodních a lokálních ambasadorů L´Oréal Professionnel, expertů z módní branže a zástupců médií. Vybraní finalisté pak svedli neúprosný boj přímo před zraky poroty v druhém kole hodnocení v Akademii L’Oréal Professionnel. Museli na své modelce ztvárnit shodný „look“ jako na zaslané fotografii.

Slavnostní vyhlášení vítězů L’Oréal Professionnel Style & Colour Trophy proběhlo na akci L’ORÉAL HAIR FASHION NIGHT 2018, což byl druhý ročník charitativní akce, která propojuje módní trendy a dobrou věc. Na 40 předních českých kadeřníků L’Oréal Professionnel učesalo registrované hosty a výtěžek 100 600 Kč putoval nadaci Pink Bubble, pomáhající mladým pacientům s onkologickým onemocněním. Dále si mohli hosté vyzkoušet pózování na titulní stránku časopisu, nechat se nalíčit make-up artistkami Urban Decay, načerpat inspiraci ve fashion zóně H&M, užít si koncert zpěváka Bena Cristovaa a 3 dechberoucí vlasové show předvedli kadeřníci z české sekce Haute Coiffure Francaise. Celým večerem provázela Nikol Moravcová.

Celkově bylo vyhlášeno šest kategorií a oceněných L’Oréal Professionnel Style & Colour Trophy 2018:

Dámský komerční účes Česká republika & Nejlepší barva

Honza Kořínek

Hair Studio Honza Kořínek, Praha

Dámský komerční účes Slovensko

Michalea Čomajová

Salon Michelle, Lučenec

Mladý talent

Matyáš Valeš

New Style, Plzeň

Cena kadeřníků

Alexandra Hutyrová

Salon Joshua, Praha

Cena veřejnosti

Ľubica Themel

Armani salón krásy, Trenčín

Odborná porota udělila hlavní ceny v kategoriích Dámský komerční účes Česká republika, Dámský komerční účes Slovensko, Mladý talent a Nejlepší barva. Z on-line hlasování vzešly Cena kadeřníků a Cena veřejnosti.

Vítězové hlavních kategorií Dámský komerční účes Česká republika a Slovensko pojedou reprezentovat naše země na mezinárodní finále soutěže do Paříže, kde se utkají o nejcennější trofej v konkurenci kadeřníků z celého světa! Tito vítězové byli na začátku října spolu ještě s vítězem kategorie Mladý talent načerpat inspiraci a prohloubit si své znalosti kadeřnického umění na mezinárodní akci L’Oréal Hair Fashion Tour v Dubaji.

  15:14,  aktualizováno  24. března 2019 14:25