Je vám bližší košile než kabát? Dobře si to rozmyslete, tohle přísloví lze sice aplikovat v mnoha situacích, ale když jde o chladné měsíce, měl by vás kabát začít daleko víc zajímat.

Vypasovaný, s páskem nebo záměrně nadměrný, vyberte si, všechny tyhle kabáty můžete mít! Ale samozřejmě úplně stačí jeden a věřte, že když bude kvalitní, využijete ho i během dalších sezón. Takový kabát by měl aspoň ze sedmdesáti procent ladit ke všemu ostatnímu oblečení, které máte ve skříni.

Mercedesem mezi kabáty je ten vlněný, béžový, černý, tmavě modrý nebo šedý. Vyplatí se počíhat si na něj ve slevách, a bude-li dobře sedět, jistě doceníte nejen fakt, že hezky vypadá, ale i skutečnost, že opravdu hřeje. Pohrdat ale nemusíte ani „obyčejnými“ kabáty, jejich výhodou je přinejmenším to, že se dají prát v pračce.

Hlavní je, aby kabát pasoval v ramenou a vešel se pod něj silný svetr, potom jej můžete nosit k džínám i ke kostýmku a přečkáte v něm celou zimu.

Na barvě záleží

Kromě kabátu v neutrální barvě se hodí mít v šatníku ještě jeden výstřednější. Preferujete-li minimalistický jednobarevný styl oblékání,  zkuste třeba hnědý nebo šedý kostkovaný.

Pokud jste spíš na sladké barvičky, bude vaší srdcovkou růžový, zelený či oranžový, zkrátka módní kousek, co spolehlivě rozzáří šedivé zimní dny.

Tak to bychom měli, vysněný model je ve skříni. Jen jedna technická poznámka na závěr: V momentě, kdy začne kabát vypadat poněkud ošuntěle, rozlučte se s ním. A to i přesto, že ho bezmezné milujete. Přijde jiný, nový a hlavně méně opelichaný.

Klasický šedý kabát s páskem, 960 Kč

Téměř všem sluší delší rovný kabát s páskem, v podstatě ve stylu županu. Siluety zvýrazňující pas jsou vhodné hlavně pro štíhlé ženy. U rovných kratších střihů si dejte pozor na to, aby vás v pase zbytečně nerozšiřovaly, lepší budou oversized modely, které nabízejí ležérnost cíleně. A pamatujte, že i ten nejjednodušší kabát lze snadno oživit pomocí kontrastního pásku.

Naše tipy

  • Rovně střižený a už od pohledu velmi pohodlný, to je kabátek, který spíš připomíná kožíšek. Anebo to je kožíšek? Ne, je to „teddy kabát“!
  • Prošívaný dlouhý kabát v béžovém provedení je přesně ten kousek, který vám bude sloužit celou zimu. Je variabilní, jistě tedy nebude problém ho sladit se zbytkem garderoby.
Starorůžový kabát se zajímavým prošíváním, 3899 Kč

Starorůžová patří mezi top barvy posledních let. Působí nesmírně žensky, a když k tomu přidáte originální prošev, péřovou výplň a dvojité zapínání, dojdete k závěru, že tenhle kabát musíte mít!