Jóga zažívá posledních pár let neskutečný boom. Cvičí ji snad půlka republika a ta druhá o tom uvažuje, nebo ji už aspoň jednou zkusila. Proč je tak oblíbená?

Na to existuje jednoduchá odpověď. Dá se cvičit kdekoliv, vlastně nic extra k tomu nepotřebujete, můžete s ní začít v jakémkoli věku a najít si ten svůj druh, který vám bude vyhovovat. Navíc má nesporné pozitivní účinky na tělo i duši.

Jóga je skvělá nejen pro protažení těla, ale také pro zklidnění mysli. Během cvičení se soustředíte jen na něj, odpoutáte se od vnějšího světa a uvolníte stres. Naučíte se také lépe se koncentrovat. Děkovat vám samozřejmě bude i vaše tělo, budete mít lepší kondičku, zlepšíte dýchání, budete pružnější. No a samozřejmě budete hubnout. A navíc vám pomůže bojovat s bolestmi zad. Taky si po tomhle výčtu říkáte, že už vážně musíte začít? Jděte do toho a vyberte si tu svou jógu! A jaké druhy vlastně existují? Představíme vám 6 základních.

Hot jóga


Hot jóga, jak už z názvu vyplývá, se cvičí ve vyhřáté místnosti s vyšší vlhkostí vzduchu. Je ideální pro mírně a středně pokročilé, ale vyvarovat by se jí měli lidé s vysokým krevním tlakem. Hot jóga je dobrá pro lymfatický systém, zvyšuje kapacitu plic a posiluje srdce.

Dance jóga


Dance jóga je vhodná pro všechny, kterým nevyhovuje pouze provádění asán (pozic). Jedná se totiž o spojení jógy s tanečními prvky.

Hatha jóga


Hatha jóga je považovaná za základní jógový styl, při němž se praktikují asány. Jedná se o klidný a nenáročný druh jógy, který je vhodný pro začátečníky.