Pletený kulich, vlněná kšiltovka, přiléhavá kapuce nebo baret? Určitě vám sluší a v zimě se bez nich obejdete jen těžko. Ovšem vlasy z nich moc nadšené nejsou. Jak o ně řádně pečovat?

Používejte kondicionéry

Mrazu ani sněhu se nebojíme! Devět zimních rad pro vaše vlasy

Vlasy teď potřebují pořádnou porci hydratace. Tu jim dodáte zvláčňujícími kondicionéry a regeneračními maskami. Pokud nejsou při ruce, můžete klidně sáhnout také po olejích. Vhodný je například kokosový nebo olivový. 

Jemně češte

Na česání vlasů používejte dřevěné hřebeny, kartáče s přírodními štětinami nebo speciální kartáče usnadňující i rozčesávání. 

Omezte vlasový styling, kulmování a žehlení by vlasy jen zatěžovalo. Klobouk & kulíšek Aby z účesu pod pokrývkou hlavy nezbyla jen placka, noste klobouk trochu volnější či beze švů. Ani pletený kulich by neměl moc těsně přiléhat k hlavě. Pokud ráda nosíte lokny, zvlňte si vlasy jen od uší ke konečkům.

Omezte fénování

Nejlepší pro vlasy je, pokud je necháte uschnout volně, bez fénování. Jestli si to ale bez fénu nedokážete představit, zapínejte ho jen na nejnižší stupeň. Před každým vysoušením navíc aplikujte na vlasy ochranný přípravek proti působení horkého vzduchu. 

Myjte šetrně

Vyzkoušejte šampony z řad přírodní kosmetiky nebo alespoň ty s nižším obsahem syntetických látek. Vlasy vždy pečlivě opláchněte, ale nepoužívejte horkou vodu.

Kam také schovat vlasy?

  • Kapuce 
    Pod volnou kapuci pohodlně schováte i ležérní drdol. Dlouhé vlasy sčešte ke straně směrem dopředu, elegantně bude vypadat také nízko posazený, na straně svázaný culík. 
  • Tunel 
    Vlasy můžete nechat rozpuštěné nebo uplést po straně cop. Efektně vypadají také přední prameny vlasů ta přichycené plochými sponkami.