Blond vlasy jsou snem každé ženy. Nechat si přírodní barvu zesvětlit není v dnešní době problém. Ale co potom? Jak se o plavé odstíny starat a jak se odlišit od ostatních blondýnek?

Dlouhé vlasy nejsou úplně ideální, protože jejich úprava je pracná a výsledek nejistý. Proto francouzský kadeřník Éric Zemmour vytváří svoje kolekce tak, že modelkám vlasy postupně zkracuje, aby jeho klientky měly na výběr.

Zvolte takový typ účesu, který půjde za pomoci kulmy či fénu obměňovat.

Rád si pohrává nejen s blond odstíny, které různě kombinuje, ale především s texturami vlasů.

Dnes je k dispozici tolik typů fénů, žehliček a kulem, že si podobné účesy dokážete vytvořit samy doma. Samozřejmě když víte, jak na to, a máte také potřebné stylingové přípravky. 

Zesvětlené vlasy jsou citlivé, proto je nutné chránit je před teplem přístrojů i vlivy počasí.

Nejoblíbenější barvou vlasů v Paříži i mimo ni zůstává po dlouhá léta blond. Slavní kadeřníci Franck a Fabian Provostovi patří mezi elitu. K nim se chodí pro tu nejlepší barvu a střih.

Ležérní rozcuch

Pořád někam pospícháte a nebaví vás vlasy po umytí pečlivě foukat přes kartáč do hladka? Hitem sezony je sexy rozcuch! Stačí po umytí vlasy pročesat, vetřít do nich trochu tužidla a nechat uschnout. Nebo vyfoukat přes prsty. Před dalším mytím účes snadno oživíte pomocí suchého šamponu.

Objem a textura

Jsou vaše vlasy příliš jemné a zplihlé? Nepomáhají ani tužidla dodávající objem? Zkuste sáhnout po krepovačce nebo kulmě s malým průměrem. Vyžaduje to trpělivost a dost času, protože musíte postupovat po malých pramínkách. Ale výsledek stojí za to!

Účes plný objemu? Žádný problém! Mějte jen po ruce správné stylingové produkty.

Hravé barvičky

Chladné plavé odstíny můžete nechat oživit světle hnědými, rezavými či jinak barevnými prameny. To byste měla svěřit raději kadeřníkovi. Nechte si zároveň poradit různé způsoby přečesávání.

Když budete chtít být chladně elegantní, barevné prameny začešte. Pokud naopak budete odvážnější, zvýrazněte je. Stačí udělat pěšinku na druhé straně...