I když máte málo času, na péči o svou pleť byste neměla zapomínat nikdy. Nechcete přece, aby stárla rychleji, než je nutné. Základem péče je pravidelnost a také výběr správných produktů.

Pravidlo č. 1: Nikdy nechoďte spát nalíčená!

Opravdu nikdy! Je to to nejhorší, co můžete své pleti udělat. Ne každý večer máte čas a energii na vícefázové čištění pleti, ale zbavit ji make-upu musíte za každou cenu. Vyzkoušejte odličovací ubrousky nebo micelární vodu, s těmi to zvládnete raz dva. Skvěle se hodí také na cesty. Micelární vodu můžete navíc použít i ráno, namísto tonika.

Pravidlo č. 2: Hydratace je důležitá ráno i večer!

Vaše pleť je čistá, ale ke spokojenosti ji chybí ještě jeden krok – hydratační péče. Důvodem, proč ji aplikujeme na vyčištěnou pleť, je, že jedině tak mohou být všechny účinné látky do pleti správně vstřebány. Nemusíte mít na ráno a večer dva různé krémy, důležité je, abyste našla takový, který vám bude vyhovovat konzistencí a složením.

Pravidlo č. 3: Jednou za čas si dopřejte něco extra!

Stejně jako svému tělu a mysli dopřáváte jednou za čas odměnu v podobě sladkostí, dodejte i své pleti něco speciálního. Doplňková péče v podobě masky zajistí hloubkovou hydrataci a přísun výživných látek.

TIP: Na cesty nebo na dny, kdy jste zaneprázdněná, se skvěle hodí novinka od značky Garnier. Multifunkční pleťová péče Botanical Balm umožňuje použití hned třemi způsoby – jako denní krém pro ochranu, noční krém pro regeneraci nebo jako maska pro výživu pleti. Tato péče obsahuje 96 % ingrediencí přírodního původu a voní krásně po růžích nebo po medu.

  0:08,  aktualizováno  24. března 2019 15:01