Zima se pomalu chýlí ke konci, o slovo se čím dál častěji hlásí první jarní sluneční paprsky a všechny už se těšíme, až odhodíme čepice a ukážeme světu svou bohatou a lesklou hřívu.

Jenže studeným a vlhkým počasím, střídáním teplot a častým nošením čepic a klobouků naše vlasy trpí, a tak mohou být bohaté kštici na hony vzdálené a spíše připomínají slámu. Poradíme vám, jak díky několika trikům dostat vlasy zpět do formy.

Nejen pleť dostává v zimě zabrat, nejinak jsou na tom i naše vlasy. Pokud nechcete najednou zjistit, že jsou vaše konečky roztřepené, vlasy svojí strukturou připomínají spíše suchou slámu než hedvábnou hřívu a že můžete vyrazit leda tak v culíku nebo rovnou ke kadeřníkovi, máme pro vás pár tipů, jak své vlasy probudit a navrátit jim jejich přirozený lesk.

Méně je někdy více


Ve snaze dopřát svým vlasům co nejvíc péče je můžeme naopak nevědomky přetěžovat. Vybírejte kvalitní produkty a nepřehánějte jejich množství. Používáte vosk, krém, tužidlo a nakonec ještě sprej? Vsaďte na jeden univerzální produkt, který vaše vlasy vyživí a zároveň ochrání před tepelným stylingem. I s tím ale opatrně, časté vysoušení fénem, natáčení a žehlení může vést k poškození vlasového vlákna.

Vybírejte pečlivě


Zářivé mohou být jen zdravé vlasy. Nejen množství, ale především také kvalita hraje roli. Abyste svou hřívu udržela ve skvělé kondici, věnujte velkou pozornost tomu, jaké produkty a přípravky používáte a jaké mají složení. Například amoniak je častou součástí barev na vlasy, může ale způsobovat nadměrné vysoušení vlasového vlákna a vlasy tak působí mdle.

Krásná zevnitř, krásná navenek


Vyvážená strava a pitný režim jsou pro vzhled vlasů zásadní. Omega 3 mastné kyseliny udržují vlasy lesklé a pomáhají jim zdravě růst. Přidejte do svého jídelníčku lososa, avokádo nebo ořechy. Vitamin C obsažený v citrusových plodech a listové zelenině je známý antioxidant, který pomáhá v boji proti roztřepeným konečkům a dodává vlasům objem. A to nejmenší, co svým vlasům můžete dopřát, je vypít během dne dostatečné množství vody.

Občas je dovoleno trochu podvádět


Pokud děláte všechno pro to, aby vaše vlasy zářily zdravím, ale pořád to nestačí, nezoufejte. Příroda je sice všemocná, někdy ale není od věci jí trochu vypomoct. Barvu a lesk svých vlasů jednoduše oživíte pomocí kolekce postupně se vymývajících barev na vlasy Casting Creme Gloss od L’Oréal Paris, které jsou bez amoniaku pro příjemnou vůni. Spojují v sobě přednosti tónovacího šamponu a permanentní barvy. Díky obsahu včelí mateří kašičky dostanou vlasy pořádnou výživu. Účinné a šetrné složení navíc zajistí, aby byly vlasy na pohled i na omak neodolatelně hebké a zářivé, plné bohatých odlesků.

  0:07,  aktualizováno  30. března 14:00