Mysleli jsme si, že je to jen výmysl pro etno ženy. Malý kalíšek nám však změnil pohled na náš "ženský" život!
Menstruační kalíšek. Už to slovní spojení je tak divné. Když jsme o něm slyšeli v minulosti, říkali jsme si, že to velice zvláštní věc - místo tampónů nebo vložek v sobě mít v sobě speciální "klobouček", který zadržuje tekutinu a ta se pak vyleje. Představovali jsme si, že kalíšky nosí jen přírodní ženy nebo šamanky a že je to opravdu nechutné. Když jsme šli okolo obchodu, který se na jejich prodej specializuje, smáli jsme se.

Nikdy neříkej nikdy

Jenže věci se mění. Nedávno se nám do rukou dostal časopis, který testuje a porovnává nejrůznější výrobky a byl tam právě velký test menstruačních kalíšků a k tomu článek na pět stran. Začetli jsme. Hmmm, zní to zajímavě - problesklo nám hlavou. Pak jsme se podívali na nějaká videa na Youtube. Začalo nám to vrtat hlavou - PRO kalíšek mluvilo několik věcí: stačí ho použít ráno a vytáhnout večer, není potřeba kupovat žádné hygienické potřeby, šetří se příroda.

Jaký si vybrat?

Rozhodli jsme se tedy, že to zkusíme. Vybrali jsme si vítěze testu - který je vyrobený z lékařského silikonu a vyšlo, že má v sobě nejméně škodlivých látek. Přemýšleli jsme, jakou velikost si vybrat. Kalíšky se totiž prodávají ve dvou, až ve třech velikostech. Protože máme menší postavu a také jsme ještě neměli děti, vybrali jsme si nejmenší velikost - S. Zavádění kalíšku jsme si dle doporučení vyzkoušeli ještě před periodou.

Naše poprvé

Pak přišel den D. Menstruace je tady. Vyvařený kalíšek se zavádí tak, že se zmáčkne do takového "V" a vsune dovnitř. Pracuje na principu podtlaku, kdy se jeho stěny "přimknou" k tělu a kapalina zůstává zachycena v kalíšku. Každá žena je jiná a záleží na velikosti, ale my jsme ho první den měli až do večera. Pak stačilo zatáhnout za kulatou "stopku", tekutinu vylít a kalíšek dobře jemným, intimním mýdlem umýt.

  16:39,  aktualizováno  24. března 2019 14:52