Věc, o které se moc nemluví, ale v létě trápí většinu z nás - pocení se pod prsama nebo mezi nimi. Víme, co s tím:

Pozor na výběr podprsenky

Většina podprsenek je vyrobená ze syntetických materiálů, jako je polyester, umělé hedvábí nebo polyamid. Tyto látky nejsou prodyšné. Když jsou tropy, tak pokožka pod těmito materiály nemůže dýchat a tím se pocení ještě stupňuje. Pokud ještě nosíte vystuženou podrpsenku, která má push-up vložky, je to jestě horší. Řešení: Vybírejte si podpsenky z balvny nebo noste lehké braletky, které jsou vzdušné a nebudete se pod nima tak potit. 

Pudrujte! 

Dětský pudr je osvědčený a účinný prostředek proti pocení. Obsažené částice zinku pomáhají udržovat pokožku suchou. Navíc chrání kůži před vznikem pupínků. Musíte však počítat s tím, že efekt dětského zásypu trvá jen asi dvě až tři hodiny. Pokud nechcete používat zásyp, existují na tělo i speciální deodorační pudry, které udrží pokožku déle suchou. Nanášejte je štětcem, vatou nebo prsty na místa, kde se potíte nejvíce. 

Zkuste deodorant 

Mokré skvrny na oblečení a rozkládající se pot může být pěkným společenským faux-pas. Aby tomu předešla, jednoduše naneste klasický deodorant, který používate pod paže, mezi prsa a pod ně, ráno nebo večer po sprchování. Mimochodem, deodorant nejen, že pomáhá předcházet nepříjemným pachům, ale také pomáhá proti případným opruzeným místům pod prsama. 

 

  6:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:49