Vlasy často trpí a to nejen v zimě. Proto si zaslouží speciální péči, která je vyživí a dodá jim pevnost, lesk a objem. Vyzkoušejte naše tipy, které jim pomohou.

Povzbuzení růstu

Každý den přijdete asi o stovku vlasů. Je to úplně normální, pokud jich ale zůstává na hřebenu větší množství a kůže začíná pod vlasy víc a víc prosvítat, může to být příznak dědičně podmíněného vypadávání vlasů. Přípravek s látkou minoxidil znovu aktivuje jejich růst. Výsledek je vidět asi po třech měsících.

Důkladná masáž

Bohaté a silné vlasy vyrůstají jen ze zdravého základu. Pravidelné masáže hlavy napomáhají lepšímu prokrvení kůže a jejímu rovnoměrnému zásobování živinami. Špičky prstů přitlačte na kůži ve vlasech a masírujte ji krouživými pohyby. Mimochodem, tohle „hnětení“ je skvělé i na celkové uvolnění.

Promyšlený styling

Objem dodá fén a kulatý kartáč. Než se jich ale chopíte, použijte na vlasy pěnové tužidlo. Ochrání je před horkem a dodá jim na objemu. Nejprve vlasy vyfénujte skoro dosucha proti směru růstu, potom oddělte jednotlivé prameny a kulatým kartáčem jim dodejte tvar. Fénem přitom foukejte zezdola na odrost, aby vlasy neplihly.

Vyvarujte se nejen nadměrnému mytí vlasů, ale i stylingu.

Systematická péče

Jemné vlasy jsou citlivé a náladové jako filmová hvězda. Proto milují různé kúry a vlasové masky, které jim dodávají vláhu a hýčkají je dostatkem živin. A to obzvlášť jsou-li namáhané barvením a fénováním. Není však dobré pořizovat spoustu různých pečujících přípravků, vlasům to totiž ubírá na objemu. Nejlepší je používat jen jednu značku a řadu, od šamponu až po vlasovou masku. Kondicionéry a vlasové vody aplikujte jen na dlouhé prameny.