V létě máme pleť opálenou a ta si vyžaduje jiný make-up, než je tomu třeba v zimě. Tipy, jak postupovat abyste měla dokonale sladěnou barvu pleti s líčením, vám poradíme spolu s vizážistkou celebrit Hankou Řezáčovou.

1. Základem je hydratace

Právě sluníčko způsobuje vysoušení v hlubších vrstvách pokožky, proto je třeba vodu vždy doplnit. V létě jsou pro podporu hydratace vhodné lehké fluidy nebo gely, které se lépe vstřebávají a nezanechávají film, takže pleť může nadále dýchat.

2. Podtrhněte opálení

Bronzery vždy používejte od čela směrem k linii vlasů a dále pod lícní kost a čelist. Vyhněte se očnímu okolí, zbytečně by vám to přidávalo roky. U rozjasňovačů obecně platí, že se používají na střed tváře a okraje doladíte opět bronzery.

Místo make-upu lze použít třeba podkladovou bázi, bronzer nebo rozjasňovací perly.

3. Nepřehánějte to s make-upem

I v létě potřebuje kůže dýchat. Proto šetřete vrstvami make-upu. Aby se pleť nepotila a nemastila příliš rychle, používejte jen velmi střídmé množství make-upu nebo bb krémy, které jsou lehčí.

4. Rozjasňující korektor

Rozjasňující korektor pod oči! Když už máte pleť krásně rovnoměrně opálenou, někdy stačí jen zakrýt kruhy pod očima a můžete vyrazit. A co teprve, když si rozjasňující korektor jemně nanesete pod obočí, linie lícních kostí a nad horní ret. Pecka!

Ilustrační snímek

5. Třpytky

Zlatý třpyt vždy a všude, v létě vás úplně rozzáří a omladí. Ať už jde o make-up, pudr, oční stíny nebo krém, obsah zlatých pigmentů opálené pleti jen lichotí.

Témata: kosmetika, líčení