I když se jedná o poměrně častý problém, lupy dokáží život skutečně znepříjemnit. Mohou se vyskytovat ze dvou důvodů, buď protože je vlasová pokožka vysušená nebo naopak, pokud produkuje nadbytečné množství kožního mazu. Příčin jejich vzniku je hned několik: nevyvážená strava, nevhodné produkty, stres nebo třeba špatná technika kartáčování vlasů. Co dělat, abyste se jich jednou provždy zbavila?

Dbejte na výživu zevnitř

Jídelníček ochuzený o důležité vitaminy a minerály se může projevit různými kožními onemocněními, mezi které patří také lupy. Začněte přijímat dostatek potravin s obsahem omega-3 mastných kyselin, jako jsou nejrůznější druhy ryb, dále lněný olej nebo lněná semínka, případně ořechy. Právě omega-3 kyseliny jsou známé svými hydratačními účinky.

Vybírejte správné produkty

Pro pravidelnou péči o vlasy a jejich pokožku trpící výskytem lupů je obzvláště důležitý výběr správných produktů, které pokožku při čištění důkladně vyčistí, aniž by ji dráždily. Pročtěte si důkladně etiketu na obalu a zjistěte, jaké účinné látky daný produkt obsahuje. Nezapomínejte ani na kondicionér.

Použijte domácí ingredience

Určitě máte doma alespoň jednu z těchto ingrediencí: med, olivový olej, kokosový olej, citron nebo bílý jogurt, které můžete použít buď samostatně nebo je různě míchat a aplikovat na vlasovou pokožku jako masku či zábal. Na internetu najdete celou řadu návodů. Skvělý je také jablečný ocet, kterým vlasy oplachujte, jednak pro eliminaci lupů, ale také pro lesk vlasových pramenů.

Trápí vás lupy, a i když se jich na čas zbavíte, mají neustále tendenci vracet se? Vyzkoušejte nové složení šamponu Fructis Anti Dandruf od Garnier, jehož složení spojuje zelený čaj a pyrithion zinku, látky určené právě k boji proti lupům. Po pravidelném používání je vlasová pokožka čistá, bez lupů a vlasy lesklé a zdravé.

  0:23,  aktualizováno  21. března 2019 11:15