Blonďatá hříva je sice krásná, ale také náročná na styling a udržení požadovaného barevného odstínu. My vám poradíme, jak se o ní starat tak, aby vždy vypadala přesně podle vašich představ.

Proces od(barvení)

V dnešní době nemusí být domácí odbarvování již žádným strašákem. Pokud zvolíte správný produkt, zvládnete to sama jednoduše a bez stresu. Ještě jednodušší pro vás bude dobarvování odrostů, které jsou u blonďatých vlasů přirozeně nejvíce viditelné. Zvolte si odstín podle své představy, ale počítejte s tím, že nejspíše nedosáhnete přesného barevného výsledku, jako je vyobrazen na krabičce. Každé vlasy reagují na odbarvovač jinak a vyžadují také jinou dobu působení. Ta by měla být vždy uvedena na balení nebo v přiloženém návodu.

TIP: Vyzkoušejte novinku z řady barev na vlasy Color Sensation od Garnier v podobě super blond odstínu E0, který vlasy bezpečně odbarví, ale nijak je nenatónuje. Barvy na vlasy z této řady obsahují péči obohacenou o výtažek z divoké růže a perleť, díky čemuž jsou vlasy po použití krásně lesklé a voňavé.

Péče při mytí a stylingu

K péči o odbarvené vlasy byste měla používat speciální produkty, které jsou pro tento typ vlasů určené. Vyzkoušet můžete také fialový (někdy označovaný jako modrý nebo stříbrný) šampon, který díky speciálnímu složení zbaví vlasy žlutých a oranžových odlesků. Dejte si jen pozor, abyste ho na vlasech nenechala působit příliš dlouho, mohl by na nich zanechat fialový tón.

Při stylingu nezapomínejte na ochranný sprej nebo sérum proti horku a při pobytu na sluníčku je též vhodné použít produkt s ochranným SPF faktorem. Seženete ho v podobě spreje nebo například olejíčku.

aktualizováno  24. března 2019 14:55