Mnoho z nás si líčení bez pudru už ani nedokáže představit. Víte, kdy použít jeho kompaktní variantu a kdy vám lépe poslouží sypká? Podívejte se.

Pro větší krytí

Kompaktní pudry nabízí nejen vyšší krytí, ale jsou také praktičtější například na cestování nebo do kabelky na úpravu líčení v průběhu dne. Můžete je nanášet štětcem, ale připravte se na to, že některé druhy mohou lehce prášit a zanechávat tak kolem vás nepořádek. Balení často obsahují také různé houbičky a zrcátko, díky kterým ušetříte místo ve své kosmetické taštičce.

Pudr Maybelline Fit Me!

 

L'Oréal Paris kompaktní pudr Infallible

Pro menší krytí

Pokud chcete make-up pouze zafixovat a pleť zbavit lesku, případně ji dodat lehký nádech barvy, sáhněte po sypkém pudru. Ten se nanáší štětcem a jeho výhodou je, že je na pleti skutečně lehký a zbytečně ji nezatěžuje.

L´Oréal Paris True Match Minerals

 

Zabarvený nebo transparetní?

U obou druhů můžete vybírat ze zabarvené nebo nezabarvené (tzv. transparentní) varianty. Pokud nemáte problém s výběrem vhodného odstínu, sáhněte po zabarveném pudru. Jeho odstín by měl korespondovat s odstínem make-upu, proto není na škodu sáhnout po produktech ze stejné řady. Nejste si jistá svým odstínem pleti? Zvolte raději transparentní pudr, který můžete zkombinovat s jakýmkoliv make-upem, jelikož nijak nemění jeho barvu, pouze ho zafixuje.

Maybelline Master Fix

  14:14,  aktualizováno  24. března 2019 14:54