Už žádné rozteklé řasenky, rozmazané linky nebo opocené čelo!
Během horkých letních dnů spoustu žen odkládá make-up do šuplíku. Co když se ale chystáte na důležitou schůzku, rande během tropické noci nebo se zkrátka bez make-upu neobejdete, ani když se teploty blíží ke čtyřicítce?

Používejte podkladové báze

Krok číslo jedna by měla být podkladová báze. Existuje mnoho druhů – rozjasňující, korekční nebo vyhlazující. Všechny ale mají za úkol udržet make-up na vaší tváři co nejdéle a vytvořit až „photoshopový“ efekt dokonalé pleti. Dávejte si však pozor na silikonové báze, které při dlouhodobém používání mohou ucpávat póry.

Nanášejte make-up správně

Pokud nemáte velmi suchou pleť, je pro horké dny lepší zvolit matnější make-up. Víte, že i technika nanášení může rozhodnout o délce výdrže? Make-up na pleť nenatírejte, ale jemně vklepávejte pomocí houbičky, prstů nebo hustého štětce. Po nanesení ještě obličej jemně „poťupejte“ rukama, jejich teplo pomůže make-upu se vpít do pleti.

Pudrujte

Ať sypký nebo kompaktní, pudr zastává v líčící rutině hned několik rolí – vyhlazuje povrch pleti, sjednocuje její tón, zmatňuje a hlavně uzamyká make-up. Pokud chcete své líčení ultra odolné, vyzkoušejte trik make-up artistů zvaný „baking“. Sypký pudr ve vrstvě naneste na T-zónu, nechte několik minut působit, aby pohltil veškerý maz z pleti, a jemným štětcem jej potom oprašte.

  12:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:50