Také milujete v létě chodit naboso v teniskách? Víme, co pomáhá proti nepříjemnému odéru a pocení!

Používejte jednorázové vložky

Skoro v každé drogerii koupíte speciální jednorázové, téměř papírové vložky, které skvěle pohlcují pot, a tak zajistí, že bakterie z potu nebudou v botě, ale v nich. Po dvou až po třech nošeních je dle potřeby můžete vyhodit a pot se v botě nebude rozkládat a ulpívat tam. 

Zkuste deodorant nebo pudr

Nohy bez ponožek trpí a potí se o sto šest. Zkuste proto nohy ošetřit deodoračním sprejem. Nohy tak budou více v suchu a nebudou se tak potit. Výborný je i deodorační pudr na nohy - skvěle pohlcuje vlhkost.

Noste ponožky "baleríny"

Někdy to bez ponožek prostě nejde vydržet. Tady pomůžou speciální ponožky, které vypadají jako baletní piškoty. Vůbec nejdou v botě vidět a půsbí, jakoby jste v nich byla naboso.

Střídejte boty

Nenoste pořád jen ty samé tenisky. Měňte je. Musí přes noc vyschnout a střídání bot zaručí, že tak snadno nezískáte mykózu.

Desinfikujte!

V uzavřených botách se drží bakterie, je nutné je proto pravidelně odstraňovat. Existují na to spreje, které stačí do bot nastříkat a nechat pořádně vyschnout nebo desinfekční a deodorační polštářky, které pohlcují pot, vlhkost a desinfikují.

 

 

 

  6:40,  aktualizováno  24. března 2019 14:45