V mrazech ruce trpí. Trápí vás přesušená pokožka, které praská, bolí a běžné krémy na ruce nepomáhají? Víme co s tím:

Zkuste pečující peelingy:


Na ruce existují speciální olejové peelingy, které kůži okamžitě uleví. Vybírejte se však takové, které jsou na olejové bázi a neobsahují brusné částečky ze soli, ta totiž vysušuje a na popraskaných místech by vás mohla nepříjemně pálit. Ideální jsou peelingy s krystalky cukru nebo s rozemletých jader či semínek. Ruce s tímto peeligem nasucho dobře promasírujte. Okamžitě se odstraní suchá kůže, zjemní se a olejová složka je hned vyživí. Pak rychle ještě ruce natřít výživným krémem.

Vsaďte na masky:


Stejně tak, jako existují masky na obličej, jsou tu i masky na ruce. Vypadají však jinak - připomínají rukavice, které jsou napuštěné velmi výživnou a regenerační směsí. Stačí do nich vložit na pár minut ruce a budou jako vyměněné. Hladké, hydratované a vláčné.

Zajděte si na parafínový zábal:


Na tuto proceduru musíte jít k odborníkům - do salónu, kde dělají manikúru. Tady vám ruce na pár minut vloží do teplé lázně s rozpuštěným parafínem a dalšími pečujícími látkami. Je to moc příjemné. Když ruce vytáhnete ven, zůstane vám na nich vrstva teplého parafínu, který bude tuhnout. Pak ho jen stačí z rukou sloupnout. To je úleva a ruce znovu hladké.

Na noc používejte bavlněné rukavice:


Když máte pocit, že krémy na ruce nezabírají, namaže si je před spaním ve velké vrstvě a na ruce natáhněte bavlněné rukavice, které koupíte na internetu nebo v drogerii. Skvělé jsou například z bambusového vlákna, takže jsou i ekologické. Celou noc s rukavicemi spěte a teprve ráno je sundejte.

 

  8:12,  aktualizováno  21. března 2019 11:15