Dokonalá pleť není jen o kvalitní péči, ale také o tom, co ji dáme zevnitř!

Zdravá strava je alfou a omegou krásné pleti. Existují však potraviny, které ji škodí: jsou to ty, které obsahují rafinovaný bílý cukr, alkohol, lepek a mléko. Odborníci přišli na to, že právě tyto složky způsobují řetězové reakce v našem těle. Výsledkem je, že střevům chybí dostatek výživných látek, což způsobuje zánět, který se projevuje ve formě pupíků, vrásek a předčasného stárnutí pokožky. Tělu pak jednoduše chybí stavební materiál, který by mohl každých čtyři až šest týdnů obnovovat kožní a pleťové buňky. Jedná se o bílkoviny, které udržují mladistvý stav kůže; nenasycené mastné kyseliny (například ryby a rostlinný olej), díky kterým je kůže pružnější a elastičtější. Vitamíny a antioxidanty, které působí na volné radikály, díky kterým pokožka stárne a voda, která pleť udržuje hladkou a zářivou. A to není všechno. Pleť musí být velmi odolná - to, jak vypadá, mají na svědomí také geny, mimika, UV záření a špatný životní styl -  jako je kouření, nedostatek spánku nebo hodně stresu.

Dortík? Raději ne!

Ze složek, které jsme jmenovali, má nejvýraznější účinky na pleť cukr. To, jak ovlivňuje stav pleti se nazývá glykace, při které dochází k narušení důležitých vláken v pleti - kolagenu a elastinu, které už tak po třicítce sami začínají v pokožce ubývat.

Čtyři týdny na změnu

Účinky potravy na pleť se zabývá také Tradiční čínská medicína, která využívá diagnostiky tváře. Podle tohoto učení Dálného východu se zdravotní problémy právě velmi odrážejí ve tváři. Cukr, alkohol, lepek a mléko sice na každého člověka působí zdravotně malinko jinak, ale je dokázáno, že právě oni kvalitu pleti zhoršují. Nevěříte? Není nic jednoduššího, než to zkusit po dobu jednoho měsíce. Uvidíte, jak moc budete překvapeni výsledkem. Nejenom, že celkově budete mít více energie, ale pleť bude jemnější, hladší a bude mít zdravější barvu. A právě teď, v létě, půjde snadno. 

  11:44,  aktualizováno  24. března 2019 14:54