Některé kosmetické trendy si protiřečí. Po korejském vrstvení nyní letí návrat k jednoduchosti.

Být krásná je velkým lákadlem. Neustále se ve světě kosmetiky objevuje něco nového a trendy udává hlavě Korea a Asie. Je však velkým překvapením, že také tam se po několika krokovém vrstvení a kombinování produktů navracejí k jednoduchosti.

Jak to? Dermatologové totiž zjistili, že tolik kroků a tolik kosmetických přípravků není pro pleť až tak nutných. Pokožka je schopna přijmout jenom určité množství pečujících přípravků. Zbytek ucpává póry, zatěžuje pleť, ovlivňuje její přirozené funkce a zbytečně ji jen oslabuje.

Co metoda Skip-Care doporučuje?


Krok 1 - čištění: Důkladně odstraňte make-up, maz a nečistoty z pleti. V opačném případě se póry ucpávají, kůže může být podrážděná, nečistá nebo zašedlá.

Krok 2 - vyhlazení: Ve druhém kroku je nejlepší použít sérum s retinolem nebo s vitamínem C k vypnutí a rozjasnění pleti. Důležitá je používat jeden velice kvalitní přípravek, než několik levnějších, co tak nefungují.

Krok 3 - hydratace: Ve třetím a posledním kroku můžete používat hydratační přípravky, ale důležité je pokusit se postupně snižovat jejich množství. Místo toho nechte svou pokožku pracovat přirozeně.

Že je to úplný obrat? Je! Vyzkoušejte a uvidíte, co vyhovuje vám. Každá jsme jiná, máme jiný typ pleti a tak na každého funguje něco jiného.