Ráda vystavujete svůj obličej slunci? A netrápí vás náhodou tmavé flíčky? Pomůžou speciální séra!

Stojíte u zrcadla a najednou je tady - tmavý flek, který vypadá hrozně! Pigmentová skvrna, která pořádně nejde zamaskovat. Co s tím?

Jak pigmentace vznikají

Nejvíce tmavých skvrn se objevuje po dovolené nebo po létě, kdy na pleť působí sluníčko. Ale to není jen jedna příčina. Na hyperpigmentace může mít vliv také těhotenství, hormonální změny, záněty kůže, kdy dochází k nadměrné produkcii melaninu - kožního barviva.

Silné řešení: séra

Jak rychle se k pigmentovým skvrnám přijde, o to hůře se odstraňují. Proto je nejlepší prevence - používat ochranné filtry v krémech nebo v make-upu. Když už je máte, zkuste pleťová séra, která jsou koncentrovaná a obsahují speciální složky ( například vitaním C, kyselinu glykolovou, provitamín A aj.), které právě působí na kožní pigment, který pak díky nim slábne a po nějakém čase skvrna může zcela vymizet.

Po jakém sáhnout?

Séra proti tmavým skvrnám se dělí na dvě skupiny: na klasická séra, která se aplikují na celý obličej a pak lokální, která nanášejte pouze na tmavou skvrnu. Důležité je být trpělivá a neočekávat zázraky ihned. Někdy trvá i několik měsíců, než se výsledek dostaví a to při pravidelném používání. Přes sérum vždy aplikujte krém a pak buď ochrannou emulzi s UV filtrem nebo make-up s SPF. Na sérech nešetřete a počítejte s tím, že se nejedná o nejlevnější záležitost. Avšak investice se vyplatí. Kvalitní séra proto pigmentcím koupíte i v lékárnách, u dermokosmetických značek jako je například Bioderma, La Roche-Posay, Avéne, Uriage či Eucerin.

  11:40,  aktualizováno  24. března 2019 14:57