O tom, že barvy ovlivňují lidskou psychiku a pohodu, se ví už dávno. Ale věděly jste, že stejný účinek mají i vůně?

Právě na tom je například založená aromaterapie! Někdo se chce prostřednictvím vůní nabudit, někdo zase naopak zklidnit. Které vůně si pořídit, když toužíte dát sbohem stresu a dodat energii? Poradíme vám!

Levandule

Vůně levandule má mimořádnou schopnost zklidnit mysl, zároveň je ale nevtíravá, pomáhá osvěžit vzduch, má pozitivní vliv na snížení podráždění a tenze.

Meduňka

Meduňkový čaj se doporučuje pít, pokud má člověk problémy s nespavostí. I meduňková vůně umí bojovat právě s nespavostí nebo bolestí hlavy. Je také super volbou v případě, že chcete uvolnit stres.

Ylang-ylang

Pod tajemným názvem se skrývá v poslední době populární vůně, která úspěšně bojuje proti stresu a nespavosti. Mimo jiné má i afrodiziakální účinky.

Borovicové jehličí

Tato svěží vůně umí dodat energii a sebevědomí, na druhou stranu ale podporuje kreativitu nebo uvolňuje svaly (v případě masáže).

Pomeranč

Antidepresivně působí i pomerančová vůně (někdo ji má spojenou i s Vánocemi, takže navozuje příjemnou atmosféru), umí uvolnit a osvěžit, pozitivně působí také proti nespavosti.

 

A jak si vlastně svůj domov nebo tělo provonět? Jednou z možností je inhalace – tady doporučujeme se opravdu řídit uvedeným dávkováním – olejíček můžete přidat do koupele a snad nejpříjemnější možností je masáž.

  17:03,  aktualizováno  24. března 2019 15:04