Ryze letních oděvů nalezneme nespočet. Některé z nich si ale můžeme užít pouze ve sluncem zalitých dnech. K nim patří například stylové šaty s odhalenými rameny. Ty jsou nesmírně šik a slušivé. Pokud je ještě ve své garderobě nemáte, urychleně to napravte.

Velkou výhodou šatů s odhalenými rameny je to, že opravdu sluší všem postavám bez rozdílů. Podtrhnou krásu drobných dívek, zvýrazní útlou postavu, a holky “krev a mlíko” v nich také budou vypadat božsky. Je však nutné dodržovat jistá módní pravidla. Nebojte, nejde o nic složitého. Osvojíte si je ihned.

349 Kč

Jaké šaty vám budou slušet?

Pokud máte menší prsa, vždy vybírejte modely s kanýrky. Ještě vhodnější volbou se stanou výrazné kaskádovité volánky. Ty opticky dodají jinak plochému hrudníku objem. Efektní je vrstvení šperků. Dekolt nebude působit prázdným dojmem. Navíc odpoutáte pozornost o ňader. Ženy malého vzrůstu by si měly dát pozor především na délky. Když máte 160 cm a méně, volte střih do poloviny stehen. Samozřejmě může být delší, nebo kratší, nikdy však nesmí být překrytá kolena. To platí u všech šatů. 

Jestli vám bylo přáno, těšíte se figurě modelky, bez obav hupsněte do obepnutých šatiček. Ukažte, jak k vám byla příroda štědrá. Plnější proporcím lichotí kousky s vytvarovaným pasem. Lze jej zvýraznit také za pomoci módního pásku. Zdůraznit tuto část těla je u boubelek a chlapeckých figur nesmírně důležité. Jinak byste vypadala jako v neforemném pytli. Zbytečně přidáte na oko kila, ženské linie budou potlačené, což by byla obrovská škoda.

749 Kč

Na co si dát pozor?

Největším prohřeškem, kterého se u šatů s odhalenými rameny můžete dopustit je, když přiznáte podprsenku. Nikdy, vážně nikdy nenoste klasické spodní prádlo s ramínky, ani těmi “neviditelnými”. Zdali opravdu musíte mít pro svá ňadra oporu, pořiďte si podprsenku s odnímatelnými ramínky. V dnešní době jsou už natolik propracované, že udrží i velká prsa.

Trendy alternativa

Odhalená ramena jsou na vás až moc? Bojíte se, aby vám ňadra nevyskočila z horního lemu šatů (mezi námi, obava je to zbytečná…)? Pak vyzkoušejte decentnější a bezpečnější variantu - šaty s odhalenými rameny, ale s ramínky či jiným rafinovaným střihem. Sice už nepůsobí natolik smyslně, nicméně i tak se jedná o vysoce módní oděv v němž budete vypadat náramně.

Z kolekce: Mohito, 399 Kč
Témata: prs