Nejen v létě je jeden z nejoblíbenějších dámských kousků oblečení hodně aktuální. Ale právě dny plné sluníčka jsou pro lehké a prodyšné šaty jako stvořené.

Vybrat správný střih šatů je opravdu kumšt. Ale když ho trefíte, tak máte vyhráno. 

Pokud máte typicky „slovanskou“ postavu, což znamená širší zadeček, stehna a boky, ale můžete se pochlubit štíhlým pasem, určitě ho zvýrazněte. Dbejte i na vypasovanější vršek šatů. Vyhněte se volným střihům, zbytečně by figuru ještě víc rozšiřovaly. Ideální pro vás budou šaty se sukní střiženou do áčka, může být třeba i plisovaná. 

Jestliže máte velká prsa, jsou pro vás vhodné jednodušší modely ze splývavých materiálů. Zapomeňte ale na lesklé látky a hluboké výstřihy. Lichotit vám budou třeba šaty se zavinovacím výstřihem. 

Plošší hrudník zvýrazníte například nápadnějším zdobením – velkou mašlí, nejrůznějším nabíráním, volány nebo bohatými výšivkami. Co se výstřihu týče, ideální pro vás bude kulatý a nebo lodičkový. Nehodí se pro vás „pytlovité“ šaty, véčkové výstřihy také nebudou to pravé ořechové. 

Máte poněkud větší bříško a nezřetelný pas? To se skvěle zamaskuje vrstvením oblečení. Přes šaty můžete třeba obléknout rozepnutou vestičku nebo bundičku ve střihu čtverce. Vhodné jsou i šaty se zvýšeným pasem, ale zapomenout byste měla na obtažené modely světlých barev.

Máte kratší nohy? Budou vám lichotit šaty s vysokým pasem a postavu vám opticky prodlouží rovněž vertikální vzory. A určitě nezapomeňte na vysoké podpatky! Širokým střihům a velkým vzorům bude lepší se úplně vyhnout.

maxi šaty, Cellbes, 899 Kč

Vzory květin jsou stále in

Květinový potisk obzvlášť na šatech zůstává symbolem ženskosti i romantiky. Zajímavě působí například i s lehoučkým plédem s barevnými akcenty, které vycházejí ze základních odstínů. Letos se nosí hodně i tropické motivy.